SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense. ZGINĘŁO 71 osób [ZDJĘCIA]

Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense. ZGINĘŁO 71 osób [ZDJĘCIA]

30.11.2016, godz. 11:00
Katastrofa samolotu z piłkarzami Chapecoense
foto: EAST NEWS / TWITTER / ARCHIWUM

We wtorek nad ranem czasu polskiego w Kolumbii rozbił się samolot z piłkarzami brazylisjkiego klubu Chapecoense. Lecieli na finał rozgrywek Copa Sudamericana, który miał zostać rozegrany w mieście Medellin. Początkowo informowano, że na pokładzie było 81 osób, z czego przeżyło zaledwie pięć. W środę kolumbijskie władze podały, że zginęło 71 osób, a sześć udało się uratować. Tak więc w samolocie znajdowało się 77 pasażerów.

W poniedziałek piłkarze Chapecoense wraz ze sztabem szkoleniowym oraz klubowymi działaczami i grupą dziennikarzy lecieli na finałowe spotkanie Copa Sudamericana, które miało się odbyć w kolumbijskim mieście Medellin. Ich przeciwnikiem miał być zespół Atletico Nacional, lecz samolot rozbił się w kolumbijskich górach. Miejscowe media informują, że bezpośrednią przyczyną tej tragedii był brak paliwa w samolocie, inne źródła przekonują, że wpływ na to wydarzenie mogła mieć niesprzyjająca pogoda bądź problemy techniczne, które były zgłaszane przez załogę.

Początkowo mówiono, że na pokładzie samolotu znajdowało się 81 osób, lecz kolumbijskie władze poinformowały, że na pokładzie było 77 osób, a sześć z nich przeżyło tą niewyobrażalną tragedię. Według wstępnych danych wśród ofiar śmiertelnych jest 19 piłkarzy Chapecoense, którzy mieli zmierzyć się w środowym finale Copa Sudamericana z Atletico Nacional. Wśród ocalałych jest sześć osób. To obrońcy Neto i Alan Ruschel, bramkarz Follmann, dwoje członków załogi oraz jeden z dziennikarzy, którzy również lecieli do Meddellin. Z całego świata płyną wyrazy współczucia, a brazylijskie kluby już zapowiedziały swoją pomoc tak, aby zespół nadal mógł funkcjonować.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: