SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Kolejna surowa kara dla Legii od UEFA! Zakaz i grzywna za burdy w Madrycie

Kolejna surowa kara dla Legii od UEFA! Zakaz i grzywna za burdy w Madrycie

11.11.2016, godz. 15:12
Kibice Legii w Madrycie, Legia Warszawa
foto: EAST NEWS

Legia Warszawa dostała kolejny argument do tego, aby zrobić porządek ze swoimi fanami, którzy jak na razie nie przynoszą jej chluby w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ci zostali po raz kolejny ukarani przez Komisję Dyscyplinarną UEFA za burdy do jakich doszło z ich udziałem w Madrycie przed meczem z Realem w Champions League. Oprócz tego, że nie będą mogli dopingować swojej drużyny w Dortmundzie, to nie pojadą na kolejne dwa spokania w europejskich pucharach, a klub będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni.

Legia Warszawa na pewno nie zaliczy do udanych tegorocznej przygody w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na początek dostała baty od Borussii Dortmund (0:6), a kibole próbowali zrobić zadymę, lecz nie udało im się przedostać do sektora fanów BVB. Nie przeszkodziło im to jednak w starciach ze służbami porządkowymi, które były obecne na trybunach. W związku z tym na prestiżowe spotkanie z Realem Madryt kibice nie mieli wstępu, ponieważ obiekt przy Łazienkowskiej świecił pustkami.

W międzyczasie grupka najbardziej zagorzałych sympatyków stołecznego klubu dała popis swoich możliwości w Madrycie. Przed pojedynkiem z "Królewskimi" doszło do kilku starć między chuliganami a miejscową policją. Zatrzymano wówczas kilkanaście osób, a efekty tych skandalicznych zajść są surowe. Kilka dni temu UEFA nałożyła zakaz na klub w postaci zorganizowanego wyjazdu kibiców do Dortmundu, więc sektor gości będzie świecił pustkami. Jednak Legia będzie musiała zapłacić jeszcze 80. tysięcy euro grzywny, a dodatkowo ukarano ją w zawieszeniu na rok zakazem sprzedaży biletów dla swoich fanów na dwa wyjazdowe mecze w europejskich pucharach. Więc nawet jeśli podopiecznym Jacka Magiery uda się zająć 3. miejsce i awansować do 1/16 Ligi Europy, to nie będą mogli liczyć na ich wsparcie. To wszystko tylko pokazuje, że najwyższy czas, aby zrobić porządek, ponieważ mistrzowie Polski cierpią na tym wizerunkowo w Europie, lecz również finansowo. Zamiast płacić za wybryki kilkunastu ludzi, można byłoby przeznaczyć te pieniądze choćby na wzmocnienia czy klubową akademię.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: