SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Kolejny skandal w Rosji. Piłkarska reprezentacja z 2014 roku na dopingu?

Kolejny skandal w Rosji. Piłkarska reprezentacja z 2014 roku na dopingu?

25.06.2017, godz. 17:16
Rosja, kibice
Kibice reprezentacji Rosji. foto: EAST NEWS

Dopingowych skandali w Rosji ciąg dalszy. Tym razem do szokujących informacji dotarły angielskie media, które sugerują, że w 2014 roku podczas mistrzostw świata w Brazylii cała piłkarska reprezentacja "Sbornej" mogła być pod wpływem środków niedozwolonych! Nie wiadomo, czy doniesienia te się potwierdzą, ale FIFA już zajęła się całą sprawą.

Do tej pory głośno było o dopingu rosyjskich lekkoatletów, ale okazuje się, że problem ten dotyczyć może także innych dyscyplin sportowych. "The Guardian" i "The Sun" dotarły do informacji, według których niedozwolone środki mieli stosować także piłkarze kadry "Sbornej".

Na liście podejrzanych o zażywanie substancji zabronionych jest aż tysiąc sportowców, z czego trzydziestu czterech to piłkarze. Angielskie media donoszą, że podczas mistrzostw świata w 2014 roku w Brazylii CAŁA reprezentacja Rosji mogła być pod wpływem dopingu! Chodzi więc o wszystkich dwudziestu trzech zawodników. Jak na razie nie wiadomo, czy informacje te się potwierdzą. A nawet jeśli to prawda, to stosowanie środków niedozwolonych nie pomogło specjalnie drużynie prowadzonej wówczas przez Fabio Capello, która w fazie grupowej mundialu nie wygrała ani jednego spotkania - zremisowała 1:1 z Koreą Południową i Algierią oraz przegrała 0:1 z Belgią.

Jakby tego było mało, to w szokujących doniesieniach brytyjskiej prasy czytamy, że rosyjskie władze nie tylko wiedziały o dopingu swoich piłkarzy, ale wręcz ich w tym wspierały. - FIFA nadal bada zarzuty skierowane przeciwko rosyjskim piłkarzom - oznajmił rzecznik organizacji. Na wyniki śledztwa przyjdzie więc jeszcze poczekać.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: