SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Rio 2016
Sport piłka nożna Legendarny Christian Vieri wraca! Włoch chce grać w Chinach [WIDEO]

Legendarny Christian Vieri wraca! Włoch chce grać w Chinach [WIDEO]

30.07.2016, godz. 11:48
Christian Vieri
foto: EAST NEWS

Christian Vieri chce wrócić na boisko! Legendarny "Bobo", dzisiaj 43-letni emeryt, zapowiedział, że ponownie pojawi się na boisku! Jeden z najlepszych snajperów w historii reprezentacji Włoch ma zamiar obrać popularny ostatnio kierunek i zdobyć serca fanów w Chinach. Byłby to prawdziwy ewenement na skalę światową, bo po siedmiu latach przerwy do piłki nie wracał chyba nikt.

Vieri swoje plany zdradził na Twitterze. "Bobo is back. Going to play in China" - napisał Włoch. Na razie to jednak wciąż tylko plotki. Być może niewinny dowcip, co brzmi o tyle prawdopodobnie, że jeszcze niedawno snajper ważył jakieś 110 kilogramów i wręcz straszył pokaźną "oponką" na brzuchu. Na boisku pojawił się ostatnio w oficjalnym spotkaniu w roku 2009. Miał wówczas 36 lat i z dawnej klasy pozostało już wówczas niewiele. A przecież na przełomie XX i XXI wieku to właśnie on stanowił o sile "Squadre Azzura", dziurawiając siatki rywali na dwóch kolejnych mundialach. We Francji, w 1998 roku trafił w pięciu meczach pięć razy, a w Korei i Japonii, cztery lata później, dorzucił cztery gole. W swojej karierze zwiedził też największe kluby Starego Kontynentu. Juventus, Inter, Lazio oraz Milan - to we Włoszech - a także Atletico Madryt, gdzie dokonał nielada wyczynu i w zaledwie 24 spotkaniach sięgnął po tytuł króla strzelców La Liga.

Jakby na to nie spojrzeć, nadchodzi futbolowa rewolucja, a granica wieku dla najlepszych przesuwa się coraz bliżej pięćdziesiątki. I pewnego dnia pewnie ktoś do niej dobije.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: