SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Legendarny zawodnik KSW zagra w... piłkarskim Pucharze Polski!

Legendarny zawodnik KSW zagra w... piłkarskim Pucharze Polski!

20.07.2017, godz. 17:28
Łukasz Juras Jurkowski, MMA, KSW
Łukasz "Juras" Jurkowski, wojownik MMA i spiker Legii Warszawa. foto: EAST NEWS

Łukasz Jurkowski to słynny wojownik MMA najbardziej znany z występów w KSW. I jak prawdziwy fighter nie boi się nowych wyzwań. A to, które stoi przed nim, może być naprawdę trudne! "Juras" postanowił bowiem spróbować swoich sił w... piłce nożnej. I jako członek zespołu Kartofliska zagra w meczu Pucharu Polski!

Łukasz Jurkowski jest zawodnikiem MMA, który wsławił się przede wszystkim swoimi walkami w KSW. M.in. podczas ostatniej gali na PGE Narodowym, kiedy to pokonał Kameruńczyka Rameau'a Thierry'ego Sokoudjou. Niedługo po walce "Juras" zaliczył niebezpieczny wypadek jadąc na motocyklu, ale wygląda na to, że nic mu się nie stało. Bo już wkrótce zagra w meczu Pucharu Polski!

36-latek nigdy nie ukrywał swojej miłości do piłki nożnej. Od niedawna jest spikerem Legii Warszawa i czasem grywa też w charytatywnych spotkaniach, a teraz dostanie szansę występu w prawdziwym starciu o stawkę. I to nie byle jaką.

"Juras" wystąpi w drużynie Kartofliska, która została zgłoszona do mazowieckiej drabinki Pucharu Polski i już w połowie sierpnia zagra swój pierwszy mecz. Obok Jurkowskiego w kadrze zespołu znalazło się też kilku dziennikarzy - m.in. Paweł Mogielnicki (90minut.pl) czy Jakub Olkiewicz (Weszlo.com) - czy znany fotoreporter Piotr Kucza.

Kartofliska to amatorski zespół założony przez Radosława Rzeźnikiewicza, który zasłynął prowadzeniem kanału na portalu YouTube o nazwie... "Kartofliska". Publikuje na nim filmy, na których pokazuje piłkarską rzeczywistość z niższych lig i przedstawia wszystko z dużym przymrużeniem oka. Najwyraźiej było mu jednak mało internetowej popularności i niedawno postanowił zostać prezesem klubu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: