SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna Legia zorganizuje pierwszy na świecie turniej gry w FIFĘ. Kogo zobaczymy w Warszawie?

Legia zorganizuje pierwszy na świecie turniej gry w FIFĘ. Kogo zobaczymy w Warszawie?

25.10.2016, godz. 15:56
Dekoracja Legii Warszawa 2013/2014
Dekoracja Legii Warszawa 2013/2014 foto: CYFRASPORT

Legia Warszawa ponownie będzie miała okazję, żeby zmierzyć się z najlepszymi. Manchester City, Paris Saint-Germain, Ajax Amsterdam czy Sporting Clube de Portugal - przedstawiciele m.in. tych sekcji e-sportowych pojawią się przy Łazienkowskiej, aby rywalizować w grę FIFA 17. - Bardzo się cieszę, że będziemy gospodarzami tego wydarzenia - mówi Jacek Szumielewicz w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Przedstawiciele sekcji e-sportowej Manchesteru City, Schalke 04 Gelsenkirchen, Ajaksu Amsterdam, Valencii, VfL Wolfsburg, Paris Saint-Germain i Sportingu CP pojawią się przy Łazienkowskiej, aby zmierzyć się w jedną z najpopularniejszych gier sportowych na świecie, czyli w FIFĘ 17 podczas Legia eSports Cup 2016. W najbliższych dniach zostaną podane nazwiska osób, które będą reprezentowały mistrzów Polski podczas tego turnieju.

- Po raz pierwszy na świecie na turniej sportu elektronicznego przyjedzie tak wiele oficjalnych drużyn czołowych, światowych klubów piłkarskich. Jest to efekt naszych wielomiesięcznych wysiłków, konsultacji i dialogu z przedstawicielami klubów zagranicznych, które pragną rozpocząć działania w przestrzeni e-sportu. Przy okazji turnieju odbędzie się również warsztat z udziałem specjalistów do spraw e-sportu, marketingu oraz mediów społecznościowych reprezentujących wszystkie kluby uczestniczące w naszych rozgrywkach, w trakcie którego dyskutować będziemy nad przyszłością, rolą i formą udziału tradycyjnych organizacji sportowych w tej nowej dla nich przestrzeni - mówi Jakub Szumielewicz, Wiceprezes Zarządu Legii Warszawa w rozmowie z oficjalną stroną klubową legia.com.

Turniej rozpocznie się w sobotę 5 listopada. Rozgrywany będzie równocześnie na 4 konsolach, a po siedmiu kolejkach odbędzie się faza pucharowa, w której przegrany odpada. Na zwycięzców i laureatów czekają nagrody w wysokości 3500 euro. Finał został zaplanowany na 6 listopada o godz. 13:30. Całą imprezę poprowadzi spiker Legii Łukasz "Juras" Jurkowski, a zmagania będzie można śledzić na specjalnie dedykowanych platformach internetowych.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: