Leo Messi

Leo Messi i spółka zatrzymani przez Paragwaj. Falstart Argentyny w Copa America

2015-06-15 9:41

Zaczęło się zgodnie z planem, a skończyło jak w najgorszym koszmarze. Po 35 minutach gry Argentyna prowadziła z Paragwajem 2:0 i wydawało się, że powitanie Albicelestes z mistrzostwami Ameryki Południowej wypadnie bardzo okazale. Leo Messi i spółka wypuścili jednak zwycięstwo z rąk.

Argentyna prowadziła po błędach obrońcy Miguela Samudia. Wykorzystali je Sergio Aguero i Messi z rzutu karnego. W drugiej połowie role się jednak odwróciły i to Paragwaj skoczył faworytom do gardeł. W 60. minucie kontaktowego gola zdobył Nelson Valdes, a w 90. minucie rezerwowy Lucas Barrios wyrównał. Argentyńczycy sami są sobie winni, bo przy prowadzeniu 2:1 wybornych okazji nie wykorzystali Messi i Javier Pastore. - Nikt nie chciał tego remisu - nie krył rozczarowania Messi.

W innym spotkaniu grupy B obrońcy tytułu Urugwajczycy mocno namęczyli się z Jamajką, ale ostatecznie po bramce Cristiana Rodrigueza wygrali 1:0.