SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga europejska Amsterdam w chaosie! Co z meczem Ajax - Legia w LE?!

Amsterdam w chaosie! Co z meczem Ajax - Legia w LE?!

23.02.2017, godz. 17:27
Legia Warszawa - Ajax Amsterdam, Waleri Kazaiszwili
foto: CYFRA SPORT

Nieprawdopodobny chaos zapanował w holenderskim Amsterdamie. Miasto w czwartek ma być gospodarzem starcia Ajax - Legia, które zdecyduje o tym, kto awansuje do 1/8 finału Ligi Europy. Tymczasem ogłoszono pomarańczowy alarm, mający związek z bardzo niebezpieczną pogodą. Czy spotkanie jest zagrożone?

W dzień meczu Ajax - Legia w Amsterdamie rozpętało się pogodowe piekło! Władze ogłosiły pomarańczowy alarm, wywołany przez wiatr, który dochodzi do prędkości nawet stu dwudziestu kilometrów na godzinę! Miasto jest sparaliżowane. Samoloty i pociągi są opóźnione lub w ogóle odwołane. Na szczęście legioniści do Amsterdamu zawitali dzień wcześniej. Już w środę mogli jednak doświadczyć niesprzyjającej aury - podczas oficjalnego treningu wiało tak mocno, że zamknięto dach.

Długo czekaliśmy na oficjalną informację, dotyczącą tego, czy spotkanie w ogóle się odbędzie. W tym przypadku brak wiadomości był dobrą wiadomością. Wątpliwości rozwiała Izabela Kruk. – Obie drużyny postanowiły, że dach na stadionie Amsterdam ArenA będzie częściowo zamknięty, z wyłączeniem przestrzeni około dwóch metrów - powiedziała rzeczniczka prasowa Legii w rozmowie z portalem eurosport.onet.pl. Takie rozwiązanie powinno pozwolić w spokoju przeprowadzić zawody.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: