SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Burdy nie tylko w Warszawie. Niemieccy kibice zdemolowali Saloniki [WIDEO]

Burdy nie tylko w Warszawie. Niemieccy kibice zdemolowali Saloniki [WIDEO]

17.02.2017, godz. 10:41
Kibice Schalke
Kibice Schalke foto: EAST NEWS

Kibice Schalke 04 Gelsenkirchen zaatakowali kawiarnię w Salonikach. Niemieccy fani bez powodu natarli na lokal, znajdujący się przy portowej promenadzie. Wybili szyby, rzucali w klientów i pracowników krzesłami. Trzy osoby zostały ranne. Policja zatrzymała Niemca podejrzanego o uczestnictwo w napaści.

Około godziny 15 kawiarnia mieszcząca się przy jednej z głównych ulic w Salonikach została zmasakrowana przez niemieckich kibiców. Jak zeznają naoczni świadkowie prawie dwustu kibiców Schalke opuściło swój hotel i udało się w kierunku lokalu. Bez żadnej prowokacji i żadnego wyraźnego powodu czterdziestu z nich wdarło się do środka, uszkodziło szyby i rzucało krzesłami w przebywających w środku ludzi. Niektórzy zdołali uciec przed zajściem, kiedy zobaczyli niebezpieczny tłum. Inni schowali się w pomieszczeniach gospodarczych kawiarni. Niestety trzy osoby ucierpiały po ataku chuliganów.

Świadkowie nie zauważyli u napastników klubowych emblematów, a twarz każdego z wandali została starannie ukryta. Nie ma jednak wątpliwości, kto stoi za tą napaścią. Policji udało się zatrzymać jednego podejrzanego, a od tego zdarzenia dokładnie pilnowali przyjezdnych fanów, eskortując ich w drodze na stadion, gdzie o 21.05 miejscowy PAOK zmierzył się z Schalke. Goście zwyciężyli 3:0.

O wszystkim poinformowała grecka stacja telewizyjna „Alpha”. Dzięki nagraniu z monitoringu możemy dokładnie prześledzić, co stało się w Salonikach.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: