SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga europejska El. do LE: "Kolejorz" niczym pendolino. Rozpędzony Lech rozjechał rywala

El. do LE: "Kolejorz" niczym pendolino. Rozpędzony Lech rozjechał rywala

29.06.2017, godz. 22:38
Lech Poznań - Korona Kielce

Bardzo pewnie wygrał pierwsze swoje spotkanie w eliminacjach do Ligi Europy poznański Lech. „Kolejorz” ograł bez problemów macedoński FK Pelister. Już w pierwszej połowie Lech zaaplikował rywalom trzy bramki i nie dał sobie wydrzeć pozytywnego rezultatu do końca. Ostatecznie zwyciężył 4:0 i do Macedonii pojedzie z bezpiecznym kapitałem.

Lech rozpoczął niemrawo i długo nie potrafił znaleźć pomysłów na obronę Macedończyków, ale kiedy już się rozpędził, zatrzymał go gwizdek sędziego, który zakończył pierwszą połowę. Kanonadę rozpoczął Bille Nielsen. W 28. minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na nim. Dwie minuty później trafienie dołożył Mario Situm. Chorwat umiejętnie uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu Darko Jevticia. W 38. minucie fenomenalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Radosław Majewski i było 3:0. Jeszcze przed przerwą „Maja” mógł podwyższyć, ale trafił w słupek i do szatni „Kolejorz” schodził z trzybramkową zaliczką.

W drugiej części poznaniacy dołożyli jedno trafienie i wygrali 4:0. Jego autorem był po raz kolejny Mario Situm, który królował tego wieczoru w powietrzu. W 57. minucie wykorzystał dośrodkowanie Majewskiego i ustalił wynik spotkania.  Lech wybił Macedończykom z głowy drugą rundę eliminacji Ligi Europy. W meczu wyjazdowym musi tylko postawić kropkę nad i. Jedynie kataklizm może odebrać mu awans, ale takiej opcji nie zakładamy.

Lech Poznań - FK Pelister 4:0 (3:0)

Bramki: Bille Nielsen 28(k), Mario Situm 30, 57, Radosław Majewski 38(w)

Lech: Putnocky - Gumny, Dilaver, Nielsen L., Kostevych - Makuszewski (72. Baerkroth), Tetteh, Majewski, Jevtić (75. Gajos), Situm - Nielsen N. (69. Robak)

Pelister: Petrovski - Bojović (46. Petrov), Todorsovski, Kovachev - Ljamcevski, Iliev (77. Cvetkovski), Markoski (62. Silva), Tosevski - Cardoso, Ilijoski, Peev

False 3272 False 1 2017-06-29 20:30:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora