Sport piłka nożna liga europejska El. LE: Zagłębie Lubin wyeliminowało Partizan Belgrad po rzutach karnych! Ale emocje [WIDEO]

22.07.2016, godz. 13:29
Zagłębie Lubin
Zagłębie Lubin foto: CYFRASPORT

Zagłębie Lubin rozegrało świetny mecz przeciwko Partizanowi Belgrad i awansowało do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europy. "Miedziowi" potrzebowali do zapewnienia sobie miejsca w kolejnej fazie eliminacji rzutów karnych, ale zasłużenie pokonali Serbów. W dwumeczu do serii "jedenastek" nie padł żaden gol.

Mecz Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad był dla kibiców "Miedziowych" bardzo ważny. Zespół z Dolnego Śląska dawno nie grał w europejskich pucharach i nikt nie chciał, by tegoroczna przygoda z Ligą Europy dobiegła końca szybko. Losowanie nie było jednak dla zespołu Piotra Stokowca zbyt łaskawe. Lubinianie trafili na rywali ogranych w pucharach i do dwumeczu z Partizanem Belgrad nie przystępowali w roli faworyta.

Pierwsze spotkanie pokazało jednak, że ambicją w piłce nożnej można osiągnąć wiele. Choć Polacy nie byli w stanie poważniej zagrozić Serbom, to mądra gra w obronie sprawiła, że Miroslav Radović i spółka ani razu nie trafili do siatki Zagłębia. Bezbramkowy remis stawiał lubinian w dobrej pozycji przed rewanżem na własnym stadionie. "Miedziowych" dodatkowo uskrzydliła wygrana na start Ekstraklasy z Koroną Kielce 4:0.

Pierwsza połowa rewanżowego spotkania drugiej rundy eliminacji Ligi Europy przyniosła sporo emocji. Rywalizacja zaczęła się od ataków Serbów, które nie były jednak tak groźne jak tydzień wcześniej. Chwilę później do głosu doszli gospodarze. Podopieczni Piotra Stokowca trzy razy byli blisko zdobycia bramki i wprawienia tłumu swoich fanów w ekstazę. Niestety, w pierwszych czterdziestu pięciu minutach ta sztuka się nie udała, ale do szatni "Miedziowi" mogli zejść z podniesioną głową.

W drugiej połowie kibice na Dolnym Śląsku wciąż oglądali równe widowisko. Raz przeważało Zagłębie, raz Partizan. Bliżej rozstrzygnięcia spotkania w regulaminowym czasie gry byli Polacy, ale w decydujących momentach brakowało im zimnej krwi lub po prostu szczęścia. Ostatecznie dziewięćdziesiąt minut nie przyniosło żadnego gola, a co za tym idzie rozstrzygnięcia i jasnym stało się, że w Lubinie potrzebna będzie dogrywka.

Dodatkowe pół godziny gry również nie wyłoniło zwycięzcy. Wymarzoną okazję do strzelenia gola miał Jakub Tosik na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem. Piłkarz ekipy z Lubina z trzynastu metrów strzelił jednak nad poprzeczką. Na Dolnym Śląsku zespół, który miał awansować do kolejnej fazy eliminacji Ligi Europy, musiały wyłonić rzuty karne. W nich lepsi okazali się gospodarze. Decydujący strzał z jedenastu metrów oddał aktywny po wejściu na boisko Vlasko.

Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad 0:0, rzuty karne 4:3

Zagłębie: 1. Polacek - 4. Todorovski, 33. Guldan, 2. Dąbrowski, 3. Cotra - 28. Ł. Piątek, 20. Kubicki - 9. Woźniak, 17. Rakowski (61, 90. Vlasko), 14. Janoszka (74, 7. Janus) - 26. K. Piątek (102, 24. Tosik)

Partizan: 50. Saranov - 4. Vulicević, 31. Milenković, 51. Gogoua, 14. Bogosavać (120, 11. Djuricković)- 95. Janković, 8. Brasanac, 25. Luiz, 10. Radović (91, 22. Ilić), 7. Mihajlović - 40. Djurdjić (70, 9. Vlahović)

Żółte kartki: Cotra, Woźniak, Dąbrowski, Janoszka - Gogoua, Radović, Ilić, Luiz

4:3. Vlasko! Zagłębie w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europy! Świetna wiadomość na koniec tego dnia! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje portalu sport.se.pl!

3:3. Polacek lepszy od Mihajlovicia!

3:3. Woźniak trafił. Emocje trwają dalej!

2:2. Todorovski zatrzymany

2:1. Guldan trafił!

1:1. Doświadczony Ilić bardzo pewny na jedenastym metrze

1:0. Janus skutecznie!

0:0 - Brasanac nie trafia pierwszego karnego! Nad poprzeczką!

Euro co tydzień...

Koniec. Po raz pierwszy w historii swoich występów w europejskich pucharach Zagłębie Lubin zagra rzuty karne. Partizan dotąd sześciokrotnie brał udział w serii "jedenasteK'. Serbowie trzy razy wygrywali i trzy razy przegrywali. Jak będzie dzisiaj?

116' - Ależ bajeczną szansę miał Tosik! Piłka spadła mu pod nogi na trzynastym metrze. Piłkarz Zagłębia miał otwartą drogę do bramki Partizana, ale nie przyłożył się należycie do tego strzału i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Szkoda!

113' - Spokojnie, bardzo spokojnie na stadionie w Lubinie. Gdyby się chmurzyło, to zapewne szłaby burza. A tak, spodziewamy się raczej karnych niż fajerwerków w tych kilku pozostałych minutach

109' - Ciężko wytłumaczyć co zrobił teraz Guldan. Vlasko dośrodkował z prawej strony, a jego kolega z drużyny zamiast kropnąć mocno z kilku metrów... upadł i piłka przeleciała nad jego rozłożonym na murawie ciałem

106' - Zaczynamy drugą połowę dogrywki!

105' - Koniec pierwszej części dogrywki. Jeszcze w pierwszej połowie dodatkowego czasu kolejną szansę miał Vlasko, ale tym razem świetnie w bramce Serbów spisał się Saranov

102' - Jedną z cech języka jest tendencja do ekonomizacji. Polega ona na wyrażaniu możliwie jak najmniejszą liczbą słów swoich myśli. Teraz w Lubinie zawodnicy myślą o karnych chyba i wyrażają to brakiem okazji do strzelenia gola. Stokowiec zmienił Krzysztofa Piątka na Tosika

98' - Cios za cios! Najpierw Vlasko świetnie zszedł do środka i mocnym strzałem próbował zaskoczyć Saranova. Piłka przeleciała jednak obok słupka. Chwilę później strzelał na bramkę Zagłębia Brasanac. Z najwyższym trudem piłkę odbił Polacek

94' - Już na początku dogrywki zmiana w Partizanie. Za Radovicia wszedł Ilić. 38-latek może być planem gości na awans - jego doświadczenie może okazać się bezcenne

91' - Zaczynamy dogrywkę!

Koniec. Sto osiemdziesiąt minut rywalizacji Zagłębia z Partizanem nie przyniosło rozstrzygnięcia. W dwóch spotkaniach nie padł nawet jeden gol. Dlatego też czeka nas dogrywka! Kolejne pół godziny emocji!

88' - Wszystko wskazuje na to, że dogrywka jest nieunikniona. Tym bardziej, że wyborną okazję mieli przed chwilą lubinianie. Zagłębie zagrało kombinacyjnie, ale ostatnie podanie przeciął obrońca. Piłka po jego interwencji przeleciała tuż nad bramką Saranova

Cała druga linia Zagłębia spisuje się całkiem nieźle

82' - Partizan zyskuje przewagę. Wygląda na to, że Zagłębie jest zmęczone. Tym bardziej, że Serbowie w weekend nie grali ligowego spotkania, podczas gdy lubinianie mierzyli się z Koroną. Jeśli przyjdzie dogrywka to może być dogorywanie...

78' - Dużo szczęścia teraz mieli lubinianie. Miroslav Radović przełożył sobie Kubickiego i oddał strzał na bramkę Polacka. Na szczęście pomocnik Zagłębia zdołał jeszcze zblokować uderzenie i piłka minimalnie minęła bramkę Polaków po rykoszecie

75' - Mądra zmiana Piotra Stokowca. Łukasz Janoszka nie miał już sił i dostał żółtą kartkę. Dlatego zastąpienie go Krzysztofem Janusem wydaje się być rozsądne. Tym bardziej, że świeżo wprowadzony gracz w weekend przeciwko Koronie strzelił gola i zaliczył asystę

71' - Ivan Tomić zdecydował się na pierwszą zmianę w swojej drużynie. Plac gry opuścił Djurdjić, a zastąpił go Vlahović. Na boisku znowu okres spokojny. Przy piłce utrzymują się gospodarze, ale defensywa Partizana zdecydowanie spisuje się lepiej i ciężko się przez nią przebić

66' - Vlasko rozruszał grę Zagłębia na nowo. Rakowskiemu od jakiegoś czasu brakowało już sił, a wejście Słowaka sprawiło, że kontry lubinian znowu są szybkie i składne

62' - Pierwsza zmiana w drużynie Zagłębia. Za Rakowskiego wszedł Vlasko. Słowak od razu pobiegł do narożnika, by dośrodkować z rzutu rożnego i lubinianie byli bardzo blisko gola po strzale Janoszki!

57' - Niecodzienna sytuacja: faul dla Zagłębia, a żółta kartka dla... Dąbrowskiego. Ale to słuszna decyzja arbitra, ponieważ chwilę wcześniej stoper lubinian ostro wszedł w przeciwnika, mocno go obijając

54' - Ajjjjjj! Idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego na głowę Dąbrowskiego. Obrońca Zagłębia nieczysto trafił jednak w piłkę i ta przeleciała obok bramki Saranova. Szkoda, bo było bardzo blisko!

50' - Spokojny początek drugiej połowy. Tak jakby trenerzy powiedzieli swoim piłkarzom, żeby skupili się przede wszystkim na defensywie i teraz oglądamy popis szachistów, którzy oddają ruchy przeciwnikom

46' - Zaczynamy drugą połowę!

Tru story!

Przerwa. To była naprawdę ciekawa pierwsza połowa spotkania. Szkoda, że Zagłębie nie strzeliło choćby jednego gola, bo miało ku temu okazję. Mamy nadzieję, że uda się w drugiej połowie. Zostańcie z nami!

43' - Partizan osiągnął przewagę. Nie jest tak miażdżąca jak przed tygodniem, ale lubinianie cofnęli się we własne pole karne. Nie pomaga też Polacek w bramce, który już dwa razy mijał się z piłką po dośrodkowaniach Serbów

39' - Uspokoiło się na Dolnym Śląsku. Spotkanie jest znacznie bardziej wyrównane, ale Partizan nie zagraża bramce gospodarzy. Gra po prostu przeniosła się do środka pola

35' - Żółta kartka dla Woźniaka za faul na Djurdjiciu. Słuszna - piłkarz lubinian uderzył rywala łokciem. Pojawiła się krew i mamy dłuższą przerwę

Copacabana, Joga Bonito!

29' - Walka o trzecią rundę eliminacji Ligi Europy trwa na dobre. Co chwilę któryś z piłkarzy leży na boisku z grymasem bólu. Inni nic sobie z tego nie robią i bez mała po nim przebiegają. Jest ostro, jest szybko i jest ciekawie!

25' - Może się podobać gra lubinian. Przez kilka minut "Miedziowi" dali się zdominować, ale już teraz to gospodarze dyktują warunki na boisku. Polacy są dobrze ustawieni i bardzo mądrze rozwiązują swoje akcje. Jeśli będą to kontynuować to o bramki możemy być spokojni, tak jak o upadek z roweru bez kierownicy, jeżdżąc po suficie

20' - Ależ było blisko! Krzysztof Piątek przejął piłkę dwadzieścia metrów od bramki Partizana i sprytnym strzałem chciał zaskoczyć Saranova. Niestety, próba minimalnie minęła lewy słupek bramki i wciąż bez goli w Lubinie

16' - Zakotłowało się znowu w polu karnym Partizana. Lubinianie próbowali dwóch dośrodkowań, ale z oboma poradzili sobie stoperzy gości, choć za każdym razem jest coraz groźniej

12' - Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy. W narożniku boiska Arkadiusz Woźniak, za krótko wybijają piłkarze Partizana. Z woleja strzelał Guldan i był blisko pokonania Saranova!

A może to tylko kibic sukcesu?

7' - Inicjatywę przejął Partizan. Piłkarze z Belgradu atakują coraz mocniej, a Zagłębie się gubi. Już na początku spotkania żółta kartka dla Cotry, który bez pardonu zaatakował przeciwnika

4' - Zagłebie bardziej aktywne od pierwszych minut. Lubinianie próbują dośrodkowań, ale muszą uważać, bo gdy jest ich dużo w na połowie Partizana, to Serbowie wychodzą z groźnymi kontrami

1' - Zaczynamy! Zagłębie na pomarańczowo-czarno. Partizan w strojach czarno-białych

Piłkarze są już na murawie. Za chwilę prezentacja i pierwszy gwizdek arbitra

W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. Choć Zagłębie skazywane było na porażkę, to zdołało wrócić z niezłym rezultatem. Dzisiaj lubinianie mają więc spore szanse, by wyeliminować wyżej notowanego rywala

Zagłębie dzisiaj w następującym składzie:

Witamy w relacji na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Partizan Belgrad w eliminacjach Ligi Europy. Po pierwszym spotkaniu Polacy są w dobrej sytuacji. Czy "Miedziowym" uda się awansować? Przekonajcie się, śledząc naszą relację!
False 2901 True 1 2016-07-21 20:50:00 True 30
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora