Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol

Autor: CYFRA SPORT Legia Warszawa - Sheriff Tiraspol

El. Ligi Europy: Sheriff ustrzelił Legię w końcówce. Słaby wynik i gra mistrzów Polski

2017-08-18 0:51

Legia Warszawa zremisowała u siebie z Sheriffem Tyraspol 1:1 w pierwszym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Europy. Choć mistrzowie Polski grali słabo, podobnie jak goście, to mogli zakończyć spotkanie z cennym zwycięstwem. Niestety niefrasobliwość obrońców kosztowała Legię w samej końcówce meczu. Mołdawska ekipa zdołała wyrównać. Jest w lepszej sytuacji przed rewanżem.

Mecz w Warszawie stał na bardzo niskim poziomie. Przede wszystkim zawodzili jednak piłkarze Legii, którzy uchodzili za faworytów. W pierwszym spotkaniu u siebie potrzebowali zwycięstwa, najlepiej wysokiego, aby spokojnie jechać do Mołdawii na rewanż. Niestety, zamiast tego mistrzowie Polski mają słaby wynik i przed sobą nerwowe, drugie spotkanie z Sheriffem Tyraspol.

Najważniejsze rzeczy działy się w drugiej połowie. O pierwszej lepiej zapomnieć. Legię jak zwykle uratował Joker Kasper Hamalainen. Fin znów trafił do siatki po wejściu z ławki rezerwowych. Technicznym strzałem w 76. minucie wyprowadził swoję ekipę na prowadzenie. Gdy wydawało się, że to Polacy zakończą to spotkanie zwycięstwem, w 87. minucie goście wyrównali po rzucie rożnym. W polu karnym niepilnowany był Bayala. Z bliska wpakował piłkę do bramki bezradnego Arkadiusza Malarza.

Rewanż w Tyraspolu za tydzień. Czy do tego czasu Jacek Magiera zdąży coś zmienić w swojej drużynie? Gra Legii wygląda fatalnie od początku sezonu, a poprawy nie widać...