Zagłębie Lubin

Autor: CYFRASPORT Zagłębie Lubin

Eliminacje LE: Zagłębie Lubin gra dalej! Rozbiło Sławiję, teraz Partizan!

2016-07-07 22:00

Zagłębie Lubin w II rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Piłkarze Piotra Stokowca odrobili straty z Bułgarii z nawiązką i zwyciężyli na Dolnym Śląsku 3:0! Z kim teraz przyjdzie się zmierzyć Miedziowym? Piękny sen lubinian trwa!

W pierwszym meczu trzecia drużyna Ekstraklasy przegrała 0:1. W rewanżu straty odrobiła już po 20 minutach, gdy trafił zupełnie niekryty po rzucie wolnym Lubomir Guldan. Po 64. minutach w dwumeczu prowadziła - asystę Janoszki na gola z bliska zamienił Łukasz Piątek. Nokautujący cios na 10 minut przed końcem zadał bramkostrzelny obrońca Maciej Dąbrowski. W I rundzie rywalizuje też Cracovia. W Krakowie będzie miała trudniej od Zagłębia, bo pierwszy mecz w Macedonii z Tetowem przegrała. Teraz Zagłębie zagra ze słynnym Partizanem Belgrad.

Zagłębie Lubin 3-0 Sławija Sofia
Ľubomír Guldan 20, Łukasz Piątek 64, Maciej Dąbrowski 81

Zagłębie: Martin Polaček - Aleksandar Todorovski, Ľubomír Guldan, Maciej Dąbrowski, Đorđe Čotra - Łukasz Janoszka (85, Jakub Tosik), Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Ján Vlasko (61, Adrian Rakowski), Arkadiusz Woźniak - Krzysztof Piątek (77, Michal Papadopulos).

Sławija: Mario Kirew - Georgi Paszow, Stefan Wełkow, Nikita Siergiejew, Aboud Omar - Bożidar Wasew, Janis Karabelow (46, Georgi Jomow), Emił Martinow (82, Kałojan Krystew), Borisław Bałdżijski, Iwajło Dimitrow (67, Martin Stankew) - Sierdier Sierdierow.