SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Finał Ligi Europy 2017: Wojenka Manchesteru United z Ajaksem na Twitterze

Finał Ligi Europy 2017: Wojenka Manchesteru United z Ajaksem na Twitterze

23.05.2017, godz. 08:40
Manchester United
Manchester United foto: EAST NEWS

Już w środę odbędzie się finał Ligi Europy 2017 Ajax Amsterdam - Manchester United. Zanim jednak kluby rozpoczną rywalizacje na boisku, postanowiły sobie podokuczać na Twitterze. Małą wojenkę internetową rozpoczęła drużyna z Holandii, ale rywal z Old Trafford miał znakomitą ripostę.

W dzisiejszych czasach kluby mocno dbają o swoja reputację w sieci. Budują ją między innymi poprzez prowadzenie portali społecznościowych, takich jak Twitter. Osoby odpowiedzialne za "social media" starają się być przede wszystkim profesjonalne, ale także pomysłowe i dowcipne. Jeden trafny wpis potrafi wygenerować tysiące nowych fanów.

Przed finałem Ligi Europy na Twitterze Ajaksu pojawiła się wiadomość do klubu z Manchesteru o treści: "Cześć @ManUtd, słyszeliśmy, że w waszej gablocie brakuje pewnego trofeum. I chcemy żeby tak pozostało!". Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź "Czerwonych Diabłów": "@AFCAjax, nasza gablota i tak już pęka w szwach, ale nie martw się - zawsze znajdzie się w niej więcej miejsca".

Który z tych klubów ostatecznie będzie się mógł pochwalić wygraniem Ligi Europy? Mecz Ajax - Manchester United zostanie rozegrany w środę o godz. 20:45. Relacja na sport.se.pl.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: