Nemanja Nikolić, Legia Warszawa

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT

FK Kukesi - Legia Warszawa: Skandal w Tiranie. Ondrej Duda rzucony kamieniem, mecz przerwany!

2015-07-30 23:58

FK Kukesi - Legia Warszawa był pierwszym meczem 3. rundy eliminacji do Ligi Europejskiej, ale nie został dokończony przez skandaliczne zachowania albańskich kibiców. Przy stanie 2:1 dla wicemistrzów Polski spotkanie przerwano po tym, jak Ondrej Duda został rzucony kamieniem z trybun. Albańskiemu klubowi grozi teraz walkower lub dyskwalifikacja z rozgrywek.

W Tiranie było gorąco już przed meczem. Kibice FK Kukesi zapowiadali, że piłkarze Legii poczują się jak w piekle z powodu bardzo gorącej atmosfery. Póżniej na trybunach zawisł skandaliczny transparent o treści: "Koniec meczu będzie końcem twojego życia. Nie jestem Słowianinem, jestem Albańczykiem".

Zobacz: FK Kukesi - Legia Warszawa NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE

Po rozpoczęciu spotkania także było gorąco, a wydarzenia boiskowe poniekąd zeszły na drugi plan. Legia po golu Nemanji Nikolicia prowadziła 1:0,  a napastnik mistrzów Polski pobiegł pod trybunę albańskich kibiców, by ich uciszyć. Ci jednak wściekli się jeszcze bardziej i zaczęli rzucać w niego różnymi przedmiotami.

W drugiej połowie sytuacja się powtórzyła. Po golu na 2:1 dla Legii piłkarze gości pobiegli się cieszyć do linii bocznej. W pewnym momencie na murawę upadł Ondrej Duda, a Michał Kucharczyk i Guilherme popędzili do sędziego pokazując mu kamień, który trafił w głowę słowackiego rozgrywającego wicemistrzów Polski. Po tym incydencie na boisko wjechała karetka, a sędzia i delegat UEFA wraz z trenerami i kapitanami obu drużyn udał się do szatni, by przeanalizować całe zdarzenie. Na szczęscie Dudzie poza głębokim rozcięciem na głowie nic się nie stało.

Ostateczne przy wyniku 2:1 dla Legii podjęto decyzję o przerwaniu meczu. Wiele wskazuje na to, że FK Kukesi zostanie ukarane walkowerem za zachowania swoich fanów, a niewykluczone, że kara będzie jeszcze dotkliwsza. Albańczykom grozi nawet dyskwalifikacja z rozgrywek.

FK KUKESI - LEGIA WARSZAWA (mecz przerwany przy stanie 1:2)

Bramki: Moreira 49 - Nikolić 29, Rzeźniczak 51

Żółte kartki: Flores, Jefferson, Moreira, Carioca - Duda

FK Kukesi: Stajila - Hallaci, Malota, Muca, Mici - Birungueta, Hasani - Jefferson, Carioca, Flores - Moreira

Legia Warszawa: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Furman, Jodłowiec (42. Masłowski) - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Nikolić