Grzegorz Krychowiak, Sevilla

Grzegorz Krychowiak pisze historię! Jest jak Boniek i Oślizło

2015-05-28 13:38

Liga Europy dla Sevilli - ekipa Grzegorza Krychowiaka pokonała Dnipro Dniepropietrowsk w finale na Stadionie Narodowym. Polak zapisał się jako zdobywca trofeum, ale i strzelec bramki. Jest dopiero trzecim reprezentantem Polski, któremu udała się ta sztuka. Drugi z nich - prezes PZPN - wyściskał Krychowiaka po spotkaniu.

Dnipro zaskoczyło faworyzowaną Sevillę i prowadziło już po siedmiu minutach i trafieniu Kalinicia.

Na odpowiedź hiszpańskiego klubu nie trzeba było długo czekać - w 28. minucie do siatki gości trafił właśnie Krychowiak. Potem była bramka Bacci, wyrównanie Rotana i wreszcie nokautujący cios kolumbijskiego gwiazdora Sevilli.

KRYCHOWIAK: TO MÓJ NAJWIĘKSZY SUKCES W KARIERZE

Bramka Krychowiaka była trzecią zdobytą przez Polaka w historii finałów europejskich finałów. Autorem pierwszej był legendarny obrońca Górnika Zabrze, Stanisław Oślizło, który pokonał bramkarza Manchesteru City w finale Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku.

Drugie trafienie zaliczył obecny prezes PZPN, Zbigniew Boniek. W 1984 roku, też w PZP, trafił dla Juventusu w zwycięskim finale z Porto (2:1).