Sport piłka nożna liga europejska El. Ligi Europy: Lech przegrał z Haugesund, ale w końcówce dał sobie nadzieję na awans

13.07.2017, godz. 21:27
Lech Poznań, Ekstraklasa

W meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy Lech Poznań przegrał z Haugesund 2:3! Piłkarze z Wielkopolski lekceważąco rozegrali spotkanie wyjazdowe. Pozwolili Norwegom wyjść na wysokie prowadzenie. Gospodarze mieli w garści wynik 3:0, ale Radosław Majewski i spółka zdołali zniwelować stratę do jednej bramki. Taką minimalną różnicę Lech spokojnie może odrobić na swoim terenie.

Chyba nikt się nie spodziewał, że po dwóch fantastycznych meczach Lecha w pierwszej rundzie eliminacji LE, polska ekipa w tak negatywny sposób zdoła zaskoczyć swoich kibiców. Goście niemrawo rozpoczęli spotkanie z Haugesund i później nie potrafili odnaleźć swojego rytmu. To, co im wychodziło, to niestety... klopsy w obronie i łatwe straty piłek w środkowej strefie boiska. Kombinacje tych błędów sprawiły, że w 73. minucie Norwegowie prowadzili już 3:0!

Dopiero przy tak niekorzystnym wyniku piłkarze Lecha zabrali się do pracy. Już dwie minuty później do siatki rywali trafił Radosław Majewski, w nietypowy dla siebie sposób. Niski skrzydłowy rzadko strzela gole po uderzaniach głową, a tym razem mu się udało. Gdy wydawało się, że poznaniacy wrócą do domu z dwubramkową stratą, rezerwowy Mihai Radut wywalczył rzut karny.

"Jedenastkę" na gola zamienił Darko Jevtić. Pewnym strzałem z lewej nogi ulokował piłkę w bramce Bratveita, który rzucił się w przeciwną do uderzenia stronę. Wynik 2:3 pozwala Lechowi myśleć o awansie. Wystarczy, że u siebie wygra 1:0 lub 2:1.

Haugesund - Lech Poznań 3:2 (1:0)
Liban Abdi 24, Haris Hajradinović 71, Shuaibu Ibrahim 73 - Radosław Majewski 75, Darko Jevtić 90 (k)

Żółte kartki: Hajrdinović, Kiss, Stolas - Gumny, Majewski

Haugesund: Bratveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas – Tronstad, Kiss, Leite, Abdi (72. Andreassen) – Hajradinović (80. Gytkjaer), Ibrahim (82. Huseklepp)

Lech: Putnocky – Kostevych, Nielsen, Trałka, Gumny, Tetteh, Majewski, Gajos (85. Radut), Jevtić, Gytkjaer (79. Rakels), Makuszewski (79. Barkroth)

My dziękujemy za uwagę i już teraz zapraszamy na relację LIVE z rewanżu. Będzie się działo!

KONIEC MECZU! Lech dość niespodziewanie przegrał z norweskim Haugesund, ale wynik 2:3 pozwala polskiej drużynie myśleć o awansie. Wystarczy skromnie, i przede wszystkim bez straty goli, wygrać u siebie.

GOL DLA LECHA! Na 2:3 trafił Jevtić!

Rzut karny dla Lecha!

90' - Sędzia doliczył trzy minuty.

88' - Kolejne strzały piłkarzy z Lecha lądują na trybunach. Zaraz zacznie się czas doliczony.

85' - Ostatnia zmiana w Lechu. Radut wszedł za Gajosa.

83' - Zaczynają się strzały rozpaczy? Nieudanie próbował Jevtić.

79' - Podwójna zmiana w Lechu. Na ławce usiedli Makuszewski i Gytkjaer, a na boisku pojawili się Barkroth oraz Rakels.

Polski pomocnik strzelił w nietypowy dla siebie sposób, po uderzeniu głową:

Pytanie tylko, czy nie za późno?

75' - JEST GOL DLA LECHA! MAJEWSKI! Gospodarze jednak wciąż prowadzą 3:1.

Putnocky fatalnie wyszedł z bramki, a Ibrahim wpakował piłkę do pustej siatki. TRAGEDIA!

73' - NIE DO WIARY! 3:0 DLA NORWEGÓW!

To była zabójcza kontra gospodarzy. Dwóch piłkarzy urwało się z piłką, a na koniec Haris Hajradinović pięknie położył ostatniego obrońcę Lecha i posłał Putnocky'ego w złą stronę.

71' - 2:0 dla Haugesund...

71' - Putnocky obronił groźny strzał Ibrahima!

69' - Żółta kartka dla Majewskiego za ostre wejście w nogi rywala.

67'Kostevych często podłącza się do akcji ofensywnych Lecha, lecz mało z tego pożytku. Przegrywa dużo dryblingów, a dośrodkowuje rzadko.

65' - Chwilę później Jevtić chciał pięknie wkręcić piłkę do bramki, ale ta odbiła się od poprzeczki!

63' - Żaden z lechitów nie skorzystał z dobrego dośrodkowania Jevticia z rzutu wolnego.

61'Gytkjaer nie może się zrozumieć z kolegami. Gdy on stoi, dostaje podanie na wybieg. Gdy rusza do piłki, ta jest zagrana do niego zbyt wolno. Słabo to wygląda.

58' - Jevtić też podjął złą decyzję. Zamiast podać do Majewskiego, strzelał na bramkę. Lepiej zapomnieć o tej próbie...

55' - Kolejna "setka" Lecha! Gytkjaer przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem!

52' - Mogło być 1:1! Dobra akcja skrzydłem Lecha prawie zakończyła się golem, ale znakomicie interweniował przy bliższym słupku Bratveit!

50' - I już po przerwie atakują gospodarze. Tetteh uratował Lecha od straty drugiej bramki...

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Niestety trzeba powiedzieć, że Lech zasłużenie przegrywa. Popełnia zbyt dużo błędów, jak chociażby przy akcji bramkowej, gdy dwóch obrońców nie poradziło sobie z jednym rywalem. Oby po przerwie było lepiej.

45' - Żółtą kartkę otrzymał Kiss.

43' - Lech miał znakomitą szansę na wyrównanie! Gajos niestety zamiast strzelić do siatki, wymyślił dziwny strzał "szczupakiem" i nie trafił w piłkę!

40' - Makuszewski próbował znaleźć kolegów w polu karnym dośrodkowaniem, ale zupełnie się do niego nie przyłożył. Podał wręcz do bramkarza.

38' - Zbyt dużo strat mają piłkarze Lecha w środkowej strefie boiska. Przed chwilą kolejną zaliczył Trałka i o mało nie pada druga bramka dla Haugesund.

35' - Lech wyraźnie chce stworzyć zagrożenie po akcji, którą wykreuje Majewski - w końcu od tego jest. Dużo dziś będzie od niego zależeć. O tym wiedzą też gospodarze i często go faulują.

32' - Hajradinović otrzymał żółtą kartkę za faul na Majewskim.

29' - Piłkarze Lecha już szukają gola na 1:1, ale na razie zawodzi Radosław Majewski. Słabo dośrodkowuje ze stałych fragmentów gry.

Tak padł gol dla Haugesund:

26' - A teraz Norwegowie strzelili w poprzeczkę! Lech ma ogromne problemy!

Liban Abdi ograł dwóch lechitów i spokojnym, dokładnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

24' - Gol dla Haugesund na 1:0...

22' - W odpowiedzi atakowali Norwegowie, lecz zakończyli akcję strzałem nad bramką Lecha. Putnocky nie musiał skakać do tego uderzenia głową.

20' - Po zbyt lekkim strzale Gajosa piłkę spokojnie złapał bramkarz Haugesund.

18' - Po mocnym początku Norwegów to polski zespół powoli przejmuje inicjatywę, ale na razie nic z tego nie wynika. Po prostu piłkarze Lecha wymieniają piłkę na połowie gospodarzy, ale strzałów nie ma.

15' - Teraz sporo chaosu wkradło się w poczynania obu drużyn. Piłka częściej jest na aucie, niż w grze.

13' - Jevtić zaliczył przebojową akcję na skrzydle, ale w finalnej fazie akcji pogubił się w dryblingu i stracił piłkę.

10' - Norwegowie zbyt często wchodzą w pole karne Lecha. Już dwa razy mocno się zakotłowało pod bramkę Putnocky'ego.

7' - Ale teraz do głosu dochodzą gospodarze, którzy także oddali strzał na bramkę, w sam środek.

5' - Lech dobrze rozpoczął spotkanie. Już szuka sobie sytuacji, po których będzie mógł zdobyć pierwszą bramkę. Na razie jednak wymieniają piłkę głównie przed polem karnym. Goście już mają na koncie celny strzał.

1' - GRAMY!

Na filmiku z rozgrzewki widać obiekt dzisiejszego spotkania. Raczej z tych skromniejszych:

Tak z kolei zagra Lech, który nie miał żadnych problemów w pierwszej rundzie eliminacji:

Zaczynamy od składów. Taką jedenastką zagra dziś norweska ekipa. Nazwiska raczej mało znane... Bratveit – Haraldseid, Knudsen, Skjerve, Stolas – Tronstad, Kiss, Leite, Abdi – Hajradinovič, Ibrahim

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 2. rundy eliminacji do Ligi Europy Haugesund - Lech Poznań!
False 3289 True 1 2017-07-13 18:45:00 True 30