Jacek Magiera wierzy w swoją drużynę. "Nie trenowaliśmy karnych"

2017-02-23 11:53

Jacek Magiera mocno wierzy w swoich piłkarzy Ajax - Legia. Szkoleniowiec mistrzów Polski zaznaczył, że cała drużyna chce kontynuować piękną przygodę w europejskich pucharach i legioniści zrobią wszystko, by awansować do 1/8 finału Ligi Europy. Magiera jest pewny umiejętności swoich piłkarzy i wierzy, że dwumecz zostanie rozstrzygnięty w dziewięćdziesięciu minutach.

W ubiegły czwartek Legia Warszawa na własnym boisku zremisowała bezbramkowo z Ajaksem Amsterdam. Ten wynik teoretycznie jest lepszy dla Holendrów, którzy w rewanżu zagrają u siebie. W czwartek z pewnością będzie emocjonująco. Trener Jacek Magiera wierzy w swój zespół i w rozmowie z TVP Sport wyraźnie zaznaczył, że piłkarze mistrzów Polski są w stanie rozstrzygnąć dwumecz 1/16 finału Ligi Europy w regulaminowych dziewięćdziesięciu minutach rewanżu.

- Nie trenowaliśmy karnych. Nie mieliśmy takiej potrzeby. Po pierwsze, na pewno jutro strzelimy gola. Po drugie, inaczej strzela się karne na treningu, gdy nie ma kibiców, a inaczej pod presją pięćdziesięciu tysięcy ludzi. Wydaje mi się, że takie ćwiczenie tylko ćwiczenia nie ma większego sensu. Jak mamy coś robić to tylko w określonym miejscu i czasie - powiedział trener Legii.

Mecz Ajax - Legia odbędzie się w czwartek 23 lutego. Pierwszy gwizdek arbitra zabrzmi o godzinie 19:00. Relacja NA ŻYWO w INTERNECIE ze spotkania Ajax Amsterdam - Legia Warszawa na sport.se.pl. Zapraszamy!