SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Jan Tomaszewski: Malarz powinien złapać tę piłkę

Jan Tomaszewski: Malarz powinien złapać tę piłkę

25.02.2017, godz. 02:00
Jan Tomaszewski
Jan Tomaszewski foto: Super Express

Czy Arkadiusz Malarz (37 l.) mógł zachować się lepiej przy straconym golu na 0:1 w meczu Legii z Ajaksem? - Ten strzał był do obrony - nie ma wątpliwości Jan Tomaszewski (69 l.). Słynny przed laty bramkarz zaznacza jednak, że z legionisty nie należy robić kozła ofiarnego.

W 49. minucie po strzale Amina Younesa bramkarz Legii odbił piłkę wprost pod nogi Nicka Viergevera, a ten wpakował ją do siatki. Ta bramka wyrzuciła mistrzów Polski z europejskich rozgrywek. - Wybiłem piłkę do boku, rywal dobił i tyle. Nie dam pożywki hejterom, to nie był mój błąd - powiedział po meczu Malarz.

- Nie można z niego robić kozła ofiarnego, ale ten strzał był do obrony - twierdzi Tomaszewski. - Skoro wybił piłkę oburącz, to równie dobrze mógł ją złapać. Myślę, że Arek spodziewał się mocnego uderzenia i w ułamku sekundy nie zorientował się, że ta piłka jest do złapania. Jak sobie to na spokojnie obejrzy, sam dojdzie do wniosku, że to był błąd. Tomaszewski przekonuje, że Legia w dwumeczu z Ajaksem spisała się dobrze. - Pamiętajmy, że skład mistrzów Polski w porównaniu z jesienią był osłabiony o 50 proc. Gry Legii nie musimy się wstydzić, a trenerowi Magierze należą się gratulacje za podjęcie walki. Teraz mogą skupić się tylko na lidze i życzę im z całego serca mistrzostwa Polski. Z całym szacunkiem, ale Lechia i Jagiellonia nie są przygotowane, by reprezentować nas w LM. Legia zebrała cenne doświadczenie, zdobywa punkty dla Polski w rankingu UEFA i byłoby źle, gdyby nie wywalczyła w tym sezonie mistrzostwa - analizuje Tomaszewski.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: