SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Kibice Ajaksu Amsterdam zaatakowani w Warszawie. Mecz Legii znowu wojną? [WIDEO]

Kibice Ajaksu Amsterdam zaatakowani w Warszawie. Mecz Legii znowu wojną? [WIDEO]

16.02.2017, godz. 07:36
Policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

Już w czwartek w Warszawie czeka nas mecz 1/16 finału Ligi Europy Legia - Ajax. By wspierać holenderski klub do stolicy Polski przyleciała spora grupa fanów z Amsterdamu. Wolny wieczór przed rywalizacją swojej ukochanej drużyny postanowili wykorzystać, by poznać uroki nocnego życia miasta. Na ich nieszczęście klub, w którym się bawili został doszczętnie zniszczony.

Dramatyczne zdarzenia rozegrały się w klubie przy ulicy 11 Listopada na Pradze. Właśnie ten lokal na miejsce swojej rozrywki wybrali kibice Ajaksu Amsterdam. Holendrzy bawili się spokojnie, gdy w pewnym momencie na miejscu pojawiła się grupa kilkudziesięciu agresywnych napastników. Świadkowie twierdzą, że było ich około pięćdziesięciu. Klub został doszczętnie zniszczony, co widać na materiale wideo z Facebooka.

Policja ustaliła, że na całe szczęście nie ma poszkodowanych. Zniszczenia w lokalu są jednak ogromne. Przez powybijane szyby napastnicy wrzucali do środka race. Na razie nie udało się złapać agresorów. Sprawcy są poszukiwani przez policję. Na miejscu zdarzenia wciąż trwają czynności prowadzone przez śledczych.

Można przypuszczać, że sprawcami byli kibice Legii Warszawa. Niewykluczone, że dowiedzieli się, gdzie środowego wieczora bawiła się spora grupa fanów Ajaksu i postanowili niegodnie przywitać ich w swoim mieście. Można się obawiać czy podczas czwartkowego spotkania 1/16 finału Ligi Europy na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej uda się uniknąć podobnych scen. Fani mistrzów Polski pokazali już w zeszłym sezonie Ligi Mistrzów, że do spokojnych nie należą. Najpierw u siebie zaatakowali kibiców Borussii Dortmund, a kilka tygodni później walczyli z policją na ulicach Madrytu, przy okazji meczu z Realem Madryt.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: