SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska LE: Ajax - Legia. Holendrzy są prawie cztery razy drożsi!

LE: Ajax - Legia. Holendrzy są prawie cztery razy drożsi!

23.02.2017, godz. 07:03
Legia Warszawa
foto: CYFRA SPORT

Gdyby to pieniądze grały w piłkę, Legia nie miałaby po co wychodzić dziś wieczorem na mecz z Ajaksem w 1/16 finału Ligi Europy. Holendrów wycenia się bowiem na blisko cztery razy wyższą kwotę, niż zespół "Wojskowych"!

Podstawowa jedenastka rywala mistrzów Polski w przeliczeniu na złotówki jest warta ponad 320 milionów. Legioniści są wyceniani prawie czterokrotnie niżej, ale jak pokazał pierwszy mecz (0:0), nie ma wielkiej różnicy między oboma zespołami.Branżowy portal transfermarkt.de szacuje, że piłkarze z pierwszego składu Legii warci są ok. 83,5 mln złotych. Wartość byłaby wyższa, gdyby w Amsterdamie mógł zagrać Miroslav Radović (33 l.), który jest wyceniany na ok. 3,4 mln złotych. To dwa razy więcej niż kosztuje np. karta zawodnicza Michała Kopczyńskiego (24 l.), ale Serb nie zagra w rewanżu za kartki.

Najdroższym zawodnikiem mistrzów Polski jest Belg Vadis Odjidja-Ofoe (28 l.), który jest wart ponad 21 mln złotych.W porównaniu z drużyną Ajaksu są to jednak "drobne".

Najniżej wyceniany piłkarz z Amsterdamu (obrońca Nick Viergever - 12,8 mln zł) byłby drugim najdroższym w Legii.

W drużynie wicemistrza Holandii najwyżej stoją akcje dwóch pomocników - Marokańczyka Hakima Ziyecha (55 mln zł) oraz Holendra Davy'ego Klaassena (64,1 mln zł). Swoją drogą, kapitan Ajaksu obchodził w środę 24. urodziny, jednak liczymy, że legioniści nie dadzą mu powodu do świętowania.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: