SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga europejska Legia musi uważać. Ajax Amsterdam stosuje brudne zagrywki! [WIDEO]

Legia musi uważać. Ajax Amsterdam stosuje brudne zagrywki! [WIDEO]

13.02.2017, godz. 15:35
Joel Veltman, Ajax Amsterdam
foto: YouTube

Już w czwartek wieczorem Legia Warszawa zmierzy się z Ajaksem Amsterdam w 1/16 finału Ligi Europy. "Wojskowi" nie będą faworytem, a dodatkowo muszą uważać na brudne sztuczki rywali. Szczególnie Joela Veltmana, który w ostatnim meczu ligowym popisał się żałosnym zachowaniem. Udawał, że chce przerwać akcję z powodu kontuzjowanego kolegi, a gdy rywal stracił czujność, ruszył na bramkę!

W czwartek Legia stanie przed bardzo trudnym wyzwaniem. Już dwa lata temu mierzyła się z Ajaksem w 1/16 finału Ligi Europy i wtedy Holendrzy w dwumeczu rozbili "Wojskowych" aż 4:0. Tym razem zespołowi Jacka Magiery daje się większe szanse na awans, ale ten faworytem i tak nie będzie. A dodatkowo musi uważać na nieczyste zagrywki rywali, którzy chwytają się wszelkich środków, byle tylko oszukać rywala i wygrać.

Pokazali to w ostatnim meczu ligowym ze Spartą Rotterdam. A konkretnie popis dał Joel Veltman, który zachował się w sposób naprawdę żenujący. W jednej z akcji jego kolega upadł na ziemię po starciu z rywalem. 25-letni obrońca dostał piłkę przy linii bocznej i w okropny sposób wykiwał jednego z zawodników gości. Najpierw wskazał na leżącego na murawie piłkarza Ajaksu, a gdy gracz Sparty stracił czujność i się odwrócił, Veltman wykorzystał to i ruszył na bramkę! Co prawda akcja nie zakończyła się golem, ale Holender pokazał, że zasady fair play są mu zupełnie obce.

25-latek jest w tym sezonie podstawowym piłkarzem Ajaksu i wszystko wskazuje na to, że w czwartek przeciwko Legii wybiegnie w pierwszym składzie. Dlatego też apelujemy do graczy "Wojskowych": Uważajcie na Holendrów i ich brudne zagrywki!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: