SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga europejska Legia Warszawa zajęła stanowisko w sprawie zdemolowanego klubu na Pradze [ZDJĘCIA]

Legia Warszawa zajęła stanowisko w sprawie zdemolowanego klubu na Pradze [ZDJĘCIA]

16.02.2017, godz. 13:29
Kibice Ajaksu Amsterdam zaatakowani w Warszawie
foto:

Legia Warszawa zajęła już stanowisko w sprawie nocnych zajść na warszawskiej Pradze. Grupa kilkudziesięciu zamaskowanych napastników zdemolowała jeden z lokali, w którym bawili się kibice Ajaksu Amsterdam. Klub ze stolicy uważa, że ukaranie sprawców nie leży w jego gestii, lecz policji i prokuratury.

W sprawie nocnych zajść na warszawskiej Pradze głos zabrał dyrektor Legii do spraw mediów i PR. - Potępiamy wszelkie przejawy przemocy, ale wydarzenia, które mają miejsce poza stadionem to sprawa dla policji, prokuratury i sądów. My jako klub sportowy nie mamy żadnych możliwości identyfikacji osób, które dopuszczają się takich rzeczy poza stadionem - powiedział Seweryn Dmowski, cytowany przez portal interia.pl.

Jednocześnie wiadomo, że klub nie nałoży na napastników zakazów stadionowych. Takie mogą być zastosowane wyłącznie w przypadku zakłócania spokoju na terenie stadionu warszawian. Niewykluczone jednak, że takie decyzje może wydać sąd, jeśli uzna, że agresorzy byli w jakikolwiek sposób związani z Legią. Wtedy zakaz stadionowy może obowiązywać aż sześć lat.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: