Liga Europejska: Legia - Sporting. Frajerski remis Legii

2012-02-17 4:00

Jest kiepsko, a mogło być wspaniale. Legia zremisowała ze Sportingiem 2:2 i przed rewanżem w Lizbonie awans do 1/8 finału Ligi Europy mocno się oddalił. Ten wynik jest jak przykra porażka, bo "wojskowi" byli zespołem dużo lepszym, zmarnowali dwie idealne okazje, a drugiego gola stracili w 88. minucie.

Zaczęło się spokojnie, ale z upływem czasu rosła przewaga Legii. Pierwszą sytuację, która będzie się śniła "wojskowym" po nocach, zmarnował Michał Żyro.

W 24. minucie znalazł się sam przed bramkarzem Rui Patricio, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i rywal zatrzymał jego uderzenie. W 37. minucie legioniści wreszcie doczekali się bramki. Po zamieszaniu w polu karnym Sportingu największym sprytem wykazał się Jakub Wawrzyniak, który z kilku metrów trafił do siatki.

Przeczytaj koniecznie: Legia - Sporting, wynik 2:2. Zapis relacji NA ŻYWO w internecie

Do przerwy było dobrze, a tuż po niej mogło już być świetnie. W podobnej, a nawet jeszcze lepszej sytuacji, co wcześniej Żyro, znalazł się Danijel Ljuboja. Serb pędził sam na bramkę Patricio i miał bardzo dużo czasu na wykombinowanie najlepszego sposobu na strzelenie gola. Niestety, strzelił prosto w bramkarza. Miał jeszcze idealną szansę na dobitkę, bo piłka spadła mu pod nogi, ale... w nią nie trafił!

Zamiast 2:0, a nawet 3:0, po chwili było 1:1. Zupełnie do tej pory bezradni goście na gola nie zasłużyli, ale po wrzutce w pole karne defensywa Legii dała się zaskoczyć i Carrico strzelił głową do bramki.

Legioniści tylko przez chwilę wyglądali na podłamanych. Potem znów zepchnęli rywali do obrony i wreszcie po ładnej akcji Rafała Wolskiego Janusz Gol wpakował piłkę do siatki. 2:1 byłby niezłym wynikiem przed rewanżem, ale niestety...

W 88. minucie Andre Santos przepięknym technicznym strzałem trafił w okienko. Teraz Legia musi wygrać w Lizbonie. Będzie ciężko, ale przecież identyczna sytuacja (też 2:2) była przed rewanżem w Moskwie ze Spartakiem...

Legia - Sporting 2:2

1:0 Wawrzyniak 37. min, 1:1 Carrico 60. min, 2:1 Gol 79. min, 2:2 Andre Santos 88. min

Sędziował: Matej Jug (Słowenia). Widzów: 27 000

Legia: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Komorowski, Wawrzyniak - Żyro,  Rzeźniczak (71. Wolski), Vrdoljak Ż, Gol, Rybus (60. Kosecki Ż) - Ljuboja (82. Hubnik)

Sporting: Rui Patricio - Insua, Polga, Onyewu Ż, Joao Pereira -  Izmajłow (46. Pereirinha), Schaars Ż (46. Carrico), Rinaudo,  Fernandez, Carillo (74. Andre Santos) - Van Wolfswinkel Ż

1/16 Ligi Europy

Inne wyniki 1/16 Ligi Europy

Ajax Amsterdam - Manchester United 0:2, AZ Alkmaar - Anderlecht Bruksela 1:0, Lazio Rzym - Atletico Madryt 1:3, Victoria Pilzno - Schalke 1:1, Red Bull Salzburg - Metalist Charków 0:4, Lokomotiw Moskwa - Athletic Bilbao 2:1