Sevilla

Autor: East News Sevilla

Liga Europy: Grzegorz Krychowiak bliżej Narodowego! Łukasz Teodorczyk na remis [PODSUMOWANIE]

2015-04-17 11:42

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe spotkania Ligi Europy. Na boisku oglądaliśmy dwóch reprezentantów Polski, Grzegorza Krychowiaka i Łukasza Teodorczyka. Co wydarzyło się na europejskich stadionach? Która ekipa jest bliżej gry w wielkim finale w Warszawie? Sport.se.pl zaprasza na podsumowanie!

Po emocjach związanych z Ligą Mistrzów nadszedł czas na jej młodszą siostrę, a więc Ligę Europy, w której nadal możemy podziwiać zmagania dwójki naszych kadrowiczów.

Po czwartkowych spotkaniach w dużo lepszym humorze do domu wracał Grzegorz Krychowiak, którego Sevilla podejmowała u siebie Zenit St. Petersburg. Rosyjski zespół objął prowadzenie już w 29. minucie po bramce Riazancewa. Andre Vilas - Boas bardzo dobrze poustawiał swoją ekipę i w nagrodę po pierwszej części gry prowadzili 1:0. W drugiej połowie zespół z Andaluzji wziął się do roboty, lecz na wyrównującą bramkę trzeba było czekać aż do 73. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Bacca.

Dzieła zniszczenia na dwie minuty przed końcem meczu dopełnił Suarez, ale nie ten z Barcelony. Sevilla w ćwierćfinale europejskich pucharów zameldowała się po raz czwarty. Poprzednio w sezonie 2005/06, 2006/07 - Puchar UEFA i 2013/14 - LE i w każdym z nich na koniec cieszyła się ze zwycięstwa. Czy w tym roku będzie podobnie i zostanie pierwszą ekipą, której ta sztuka udała się czterokrotnie?

Zobacz: Liga Europy: Sevilla rzutem na taśmę pokonała Zenit

Dużo mniej szczęścia miał Łukasz Teodorczyk. Jego Dynamo Kijów podejmowało AC Fiorentinę. Polski napastnik nie zdobył bramki, lecz ta sztuka udała sie jego koledze z drużyny. W 36. minucie Jeremain Lens wpisał się na listę strzelców. Gdy wydawało się, że zespół z Kijowa pojedzie do Florencji z korzystnym rezultatem, to w doliczonym czasie gry Khouma Babacar zdobył wyrównującego gola.

Do sporej niespodzianki doszło w Wolfsburgu. Świetnie radzące sobie w Bundeslidze "Wilki" zostały rozgromione przez podopiecznych Rafaela Beniteza. Napoli wygrało 4:1.

Bez bramek obyło się w Belgii. FC Brugge zremisowało z Dnipro Dniepropietrowsk 0:0. Przypomnijmy, że ukraiński zespół w poprzedniej rundzie wyeliminował Ajax Amsterdam Arkadiusza Milika.