SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Liga Europy: Jagiellonia Białystok - Dinamo Batumi. Gruzińska przeszkoda wicemistrzów

Liga Europy: Jagiellonia Białystok - Dinamo Batumi. Gruzińska przeszkoda wicemistrzów

19.06.2017, godz. 13:14
Cillian Sheridan, Jagiellonia Białystok
Cillian Sheridan cieszy się po bramce w meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2-0 foto: CYFRASPORT

W poniedziałek w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie pierwszej fazy eliminacyjnej Ligi Europy. Wśród rozstawionych drużyn znalazła się Jagiellonia Białystok. W związku z tym w pierwszej rundzie kwalifikacji ekipa z Podlasia trafiła na teoretycznie słabszego rywala. Los skojarzył ją z Dinamo Batumi. Pierwszy mecz odbędzie się 29 czerwca. Rewanż tydzień później.

Jagiellonia Białystok ma za sobą fantastyczny sezon. Zespół prowadzony przez Michała Probierza do ostatnich sekund walczył o mistrzostwo kraju. Ostatecznie batalię tę przegrał z Legią Warszawa, ale wicemistrzostwo Polski na Podlasiu słusznie przyjęto jako ogromny sukces. Oprócz prestiżu zdobytego dzięki tak wysokiemu miejscu, dało ono również Jadze prawo gry w europejskich pucharach. Białostoczanie w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy zostali rozstawieni, co oznaczało, że trafią na teoretycznie słabszego rywala.

Wiadomo już, że w europejskich pucharach zespół poprowadzi Ireneusz Mamrot. Były trener Chrobrego Głogów zastąpił na stanowisku szkoleniowca Jagiellonii Michała Probierza, który po sezonie rozstał się z Białymstokiem. Wśród potencjalnych przeciwników wicemistrzów Polski w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy byli: Dinamo Batumi z Gruzji, Pjunik Erewań z Armenii, Partizani Tirana z Albanii, NK SIroki Brijeg z Bośni i Hercegowiny i Balzan FC z Malty. Losowanie skojarzyło białostoczan z Dinamo Batumi. Jagiellonia jest faworytem dwumeczu z Gruzinami, ale na pewno musi zachować czujność. Niejednokrotnie bowiem polskie ekipy odpadały już ze słabszymi przeciwnikami.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: