Grzegorz Krychowiak, Sevilla

Autor: East News

Liga Europy: Komplet ćwierćfinalistów. Krychowiak i Piszczek grają dalej

2016-03-18 11:03

Liga Europy wkracza w decydującą fazę. W czwartek odbyły się rewanżowe mecze 1/8 finału rozgrywek. Po ich zakończeniu poznaliśmy ośmiu ćwierćfinalistów. W gronie drużyn, które powalczą o półfinał znalazły się ekipy z Polakami w składzie. Sevilla Grzegorza Krychowiaka i Borussia Dortmund Łukasza Piszczka wyrosły na dodatek na jednych z głównych faworytów LE.

Sevilla po pierwszym meczu nie miała wypracowanej żadnej zaliczki. Dobrze znane europejskim kibicom FC Basel ze Szwajcarii zdołało na własnym stadionie bezbramkowo zremisować z obrońcami trofeum. Liga Europy to jednak domena Andaluzyjczyków, którzy mają chrapkę na trzecie zwycięstwo z rzędu w tych rozgrywkach i na rewanż wyszli niezwykle zmotywowani. Ostatecznie pewnie wygrali 3:0 i zameldowali się w ćwierćfinale. W 60. minucie na placu gry zameldował się po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Grzegorz Krychowiak. Polak został owacyjnie przywitany przez fanów.

Liga Europy: Znamy ośmiu ćwierćfinalistów

Drugi z reprezentantów Polski, grający w Borussii Dortmund, Łukasz Piszczek również mógł w czwartek cieszyć się z awansu. BVB po losowaniu mogło być nieco rozczarowane. Los skojarzył bowiem niemiecki zespół z Tottenhamem Hotspur, który świetnie spisuje się w angielskiej Premier League. Dortmundczycy zdołali jednak dwa razy wygrać i pewnie uzyskali promocję do najlepszej ósemki.

Kibiców w całej Europie najbardziej jednak elektryzowała rywalizacja dwóch zespołów z Wysp Brytyjskich. Wielkie firmy, jakimi są Liverpool i Manchester United, spotkały się ze sobą już w 1/8 finału Ligi Europy. Zwycięsko z dwumeczu wyszli podopieczni Juergena Kloppa. "The Reds" wygrali u siebie 2:0, a w rewanżu na Old Trafford uzyskali zwycięski remis 1:1.