SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Liga Europy: Lech Poznań ma rywala w pierwszej rundzie. Wylosował Macedończyków

Liga Europy: Lech Poznań ma rywala w pierwszej rundzie. Wylosował Macedończyków

19.06.2017, godz. 13:15
Lech Poznań - Korona Kielce
foto: CYFRA SPORT

Lech Poznań w minionym sezonie zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie. Dzięki niemu "Kolejorz" wystąpi w eliminacjach Ligi Europy. W poniedziałek zespół Nenada Bjelicy poznał pierwszego przeciwnika. Los skojarzył piłkarzy ze stolicy Wielkopolski z Pelister Bitola. Pierwsze mecze tej rundy eliminacyjnej odbędą się 29 czerwca. Rewanże zaplanowano na 6 lipca.

Lech Poznań w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy był rozstawiony. Oznaczało to, że "Kolejorz" trafi w niej na teoretycznie słabszego rywala. Co więcej, dzięki poprzednim niezłym występom w rozgrywkach interkontynentalnych, poznaniacy mają także szanse na rozstawienie w kolejnej rundzie eliminacji. W poniedziałek w Nyonie zespół Nenada Bjelicy mógł trafić na: FK Sutjeska z Czarnogóry, FC Differdange 03 z Luksemburga, Czichura Saczchere z Gruzji, Atlantas Kłajpeda z Litwy lub FK Pelister z Macedonii.

Wszystkie te zespoły wydawały się być w zasięgu Lecha. Ekipa ze stolicy Wielkopolski w nowym sezonie ma dysponować silną kadrą, a działacze już zadbali o kilka transferów, mających podnieść jakość całego zespołu. Ostatecznie Lech Poznań w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy zagra z FK Pelister Bitola i będzie faworytem dwumeczu z Macedończykami.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: