Sport piłka nożna liga europejska Liga Europy. Łukasz Teodorczyk bez gola, ale ze zwycięstwem

Liga Europy. Łukasz Teodorczyk bez gola, ale ze zwycięstwem

09.03.2017, godz. 20:52
Łukasz Teodorczyk
Łukasz Teodorczyk w meczu APOEL - Anderlecht foto: EAST NEWS

Ruszyła faza 1/8 finału Ligi Europy. O godz. 19:00 rozegrano trzy spotkania. Anderlecht Łukasza Teodorczyka pokonał APOEL Nikozja, Manchester United zremisował na wyjeździe z Rostowem, a pogromcy Legii Warszawa - Ajax Amsterdam, wreszcie poczuli, jak to jest stracić gole w Lidze Europy.

Choć dla Anderlechtu ważniejsza jest walka o mistrzostwo ligi belgijskiej, niż Liga Europy, to tym razem trener Rene Weiler wystawił najsilniejszą jedenastkę. W poprzednich potyczkach z Zenitem oszczędzał swoich asów, w tym najlepszego strzelca, Łukasza Teodorczyka.

Polak na Cyprze zagrał od pierwszej minuty, ale niezbyt długo. Już w 59. minucie usiadł na ławce rezerwowych. Wcześniej nie zdołał strzelić gola, ale zrobił to Stanciu, który zagwarantował gościom skromne, lecz cenne zwycięstwo z Apoelem.

W dwóch pozostałych meczach 1/8 finału Ligi Europy rozpoczętych o godz. 19:00 czasu polskiego doszło do małych sensacji. Gwiazdy Manchesteru United nie potrafiły pokonać na wyjeździe Rostowa, ostatecznie remisując 1:1, co i tak jest dla nich dobrym wynikiem przed rewanżem u siebie.

Z kolei Ajax, który w dwumeczu z Legią nie stracił ani jednego gola, tym razem przyjął aż dwa ciosy i zasłużenie poległ 1:2 w Kopenhadze.

Liga Europy - wyniki 1/8 finału (mecze rozpocząte o godz. 19:00):

APOEL - Anderlecht 0:1 (0:1)
Bramki: Stanciu 29

FC Kopenhaga - Ajax Amsterdam 2:1 (1:1)
Bramki: Falk 1, Cornelius 60 - Dolberg 32

FK Rostów - Manchester United 1:1 (0:1)
Bramki: Bucharow 53 - Mchitarjan 35

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora