Sevilla

Autor: East News Sevilla

Liga Europy: Sevilla rzutem na taśmę pokonała Zenit

2015-04-17 1:14

Sevilla - Zenit Sankt Petersburg 2:1 w Lidze Europy. Ten mecz może być wizytówką Ligi Europy - obejrzeliśmy świetne widowisko! Osłabiony Zenit nie przyjechał do Andaluzji tylko na wycieczkę. Po kapitalnej pierwszej połowie ekipa z Rosji prowadziła 1:0. Sevillę uratowały zmiany po przerwie. Kluczowe bramki zdobyli piłkarze, którzy ten mecz rozpoczęli na ławce rezerwowych.

Sevilla od pierwszych minut miała problem. Jej taktyka i sposób gry w tym meczu nie odpowiadały wyjściowej jedenastce, desygnowanej przez Unaia Emery'ego. W pole karne Zenita co chwila leciały dośrodkowania, których nikt nie był w stanie wykończyć. Na środku ataku Sevilli grał niziutki Kevin Gameiro. Problem tożsamościowy gospodarzy wykorzystali goście. Po błyskotliwej akcji Aleksandra Riazancewa objęli sensacyjne prowadzenie!

Sevilla - Zenit NA ŻYWO. Gdzie obejrzeć mecz? Transmisja TV, ONLINE i STREAM

Dlaczego sensacyjne? Goście przez większość spotkania biegali za piłką, a także grali w znacznym osłabieniu. Za kartki zawieszeni byli Hulk i Danny, którzy zazwyczaj decydują o grze rosyjskiego zespołu. Drużyna z Andaluzji obudziła się po przerwie, a to za sprawą dobrych zmian. Na boisko wszedł ruchliwy Denis Suarez, a bezradnego Gameiro zmienił Carlos Bacca.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw Kolumbijczyk wyrównał strzałem głową, a w końcowych minutach wynik na 2:1 ustalił Suarez. Rewanż w Rosji zapowiada się wyśmienicie!

Sevilla - Zenit Sankt Petersburg 2:1 (0:1)
Bacca 72, Suarez 88 - Riazancew 29

Sevilla: Rico - Coke (46. Suarez), Pareja, Kołodziejczak, Tremoulinas - Krychowiak, Iborra (46. M'Bia) - Vidal, Banega, Reyer - Gameiro (64. Bacca)

Zenit: Łodygin - Neto, Garay, Lombaerts, Aniukow - Garcia, Witsel - Szatow, Riazancew (82. Tymoszczuk), Rodić (65. Mogilewicz) - Rondon

Żółte kartki: Suarez - Garcia, Garay, Riazancew.

ZAPIS RELACJI LIVE

Koniec meczu! Po pasjonującym widowisku Sevilla rzutem na taśmę wydarła zwycięstwo 2:1! My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje sport.se.pl. Dobranoc.

90'
W polu karnym Krychowiak przepycha się w zapaśniczym stylu z Javim Garcią. Tutaj nikt nie odpuszcza!

Bacca i Suarez - dwójka rezerwowych maczała palce w tej akcji! Unai Emery miał nosa!

88'
CO ZA GOL!!! Denis Suarez nagrodzony za swoją kapitalną grę!

86'
W komiczny sposób wywalił się w polu karnym M'Bia :) Taką próbą nie nabierze żadnego sędziego na świecie.

83'
Ostatnia zmiana w Zenicie. Wspomniany strzelec gola Riazancew ustąpił miejsca doświadczonemu Tymoszczukowi.

82'
Żółtą kartką za dyskusje ukarany Garay a to oznacza, że nie będzie mógł zagrać w rewanżu. Chwilę później to samo zrobił Riazancew i jego również zabraknie w drugim meczu.

80'
Trwa ofensywa gospodarzy! Zenit zamknięty we własnym polu karnym!

76'
Żółtą kartką ukarany Denis Suarez.

Tego właśnie brakowało Sevilli. Nie było komu kończyć wszystkich dokładnych dośrodkować. Kolumbijczyk chwilę po wejściu wykorzystał pierwszą okazję i strzałem głową doprowadził do wyrównania!

72'
GOOOOL!! BACCA! 1:1!

69'
Ostre dośrodkowanie Banegi prawie zakończyło się bramką! Głowę wstawił Kołodziajczak, ale piłka była na tyle szybka, że obrońca Sevilli nie mógł jej dokładnie skierować w światło bramki.

65'
Dwie zmiany. U gospodarzy Bacca zmienił Gameiro, a u gości Mogilevets wszedł za Rodicia.

65'
Cóż za akcja Suareza! Przedryblował chyba czterech piłkarzy Zenita i tylko dobra interwencja Łodygina uratowała gości od straty gola!

61'
Ależ bomba Witsela! Bramkarz Sevilli miał furę szczęścia, że ten strzał leciał prosto w niego!

59'
Fatalna w skutkach mogła okazać się zabawa Krychowiaka! Polak zagrał piętą prosto pod nogi Riazancewa, a ten nieznacznie się pomylił strzelając tuż nad bramką!

58'
Seria gości, już trzeci rożny. Chyba gonią wynik gospodarzy :)

56'
Dla odmiany gościmy pod chorągiewką Sevilli. Zenit ma dopiero pierwszy rzut rożny w tym meczu.

54'
Dwunasty rzut rożny Sevilli i dwunaste rozczarowanie.

52'
Kolejne zamieszanie w polu karnym Zenita! Vidal w ciemno dośrodkowywał i liczył na to, że któryś z kolegów zakończy tę akcję. Piłka minęła jednak wszystkich.

50'
Świetnie dogrywał w pole karne Denius Suarez, piłkę przejął Reyes, a kluczowe podanie zatrzymał Nicolas Lombaerts. Gospodarze dokręcają śrubę!

48'
Sevilla bije już dziesiąty (!) rzut rożny w tym spotkaniu. Po żadnym nie stworzyła zagrożenia. Być może inaczej byłoby z Carlosem Baccą na murawie.

46'
Emery już zdecydował się na dwie zmiany. M'bia zmienił Iborrę, a Denis Suarez aktywnego Coke. Ta druga roszada jest dość niezrozumiała, ale zaufamy trenerowi Sevilli :)

46'
Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy! Andre Vilas-Boas świetnie poustawiał swoją drużynę i w nagrodę Zenit prowadzi 1:0. Więcej posiadania piłki ma Sevilla, lecz to nie przekłada się na celne strzały. Wracamy za 15 minut!

45'
Sędzia doliczył 60 sekund.

44'
Zakiwał się przed polem karnym Reyes! W drużynie Sevilli zbyt dużo jest indywidualnych popisów, a za mało składnej gry zespołowej.

43'
Zrobił nam się kawał meczu! Sevilla wściekle atakuje, a Zenit wyprowadza bardzo groźne kontry. Prędzej czy później to musi skończyć się bramką, pytanie tylko dla kogo.

40'
Piękna akcja Sevilii zakończona przez... sędziego. Jego zdaniem Vidal w kluczowym momencie był na spalonym. Powtórki nas nie przekonują.

36'
Dwoi się i troi Jose Antonio Reyes! Strzela, kiwa, dośrodkowuje - gra jak za najlepszych lat.

33'
Sevilla szybko rzuciła się do odrabiania strat! Iborra i Gameiro pięknie klepali przed polem karnym. Całą akcję zakończył Francuz.. strzałem w trybuny.

Rosjanin poszedł skrzydłem jak torpeda, minął rywala i oddał instynktowny strzał. Rico stanął na wysokości zadania, ale przy dobitce Riazancewa z bliska był już bez szans. Co za petarda!

29'
GOL DLA ZENITA!! Ależ akcja Riazancewa!

27'
Groźnie kontrowali goście, ale pojedynek sprinterski z Rondonem wygrał Kołodziejczak. W przeciwnym wypadku napastnik Zenita stanąłby oko w oko z bramkarzem Sevilli.

25'
Nie możemy powiedzieć wiele dobrego o Krychowiaku. Polak gra mocno schowany i boi się zaryzykować podaniem. Większość zagrań naszego pomocnika wraca do obrony Sevilli.

23'
Na pochwały zasługuje prawy obrońca Sevilli Coke. Podłącza się do każdej akcji ofensywnej i nie traci piłek. Zawsze potrafi znaleźć podaniem partnera w okolicach pola karnego.

20'
Goście zaskoczyli, gdyż przez większość spotkania ganiają za piłką. Jedna sytuacja mogła wystarczyć, aby Zenit objął sensacyjne (z przebiegu gry) prowadzenie.

17'
Ależ było blisko prowadzenia drużyny z Rosji! Rodić kapitalnie dorzucił na głowę Riazancewa, a ten pomylił się dosłownie o centymetry! Sevilla wróciła z dalekiej podróży...

15'
Musieliśmy czekać kwadrans na pierwszą groźną akcję gości. Po sporym zamieszniu w polu karnym płaski strzał oddał Aniukow, ale tą próbą nie mógł zaskoczyć czujnego Rico.

12'
Reyes uderzył Wistela ręką w twarz, ale arbiter nie wyciągnął żadnych konsekwencji. I słusznie, bo Hiszpan zrobił to przypadkowo.

10'
Chytrego wykończenia próbował Kevin Gameiro. Chciał lekko dotknąć piłkę i puścić ją pod ręką Łodygina. Francuza zawiodła jednak skuteczność i od bramki rozpocznie bramkarz Zenita.

8'
Krychowiak próbował wyprowadzać kontrę, jednak zatrzymał się już na pierwszym rywalu. Będzie rzut rożny dla Sevilli.

5'
Początek zdecydowanie na korzyść Sevilli. Zenit nie może wyjść z własnej połowy.

3'
Strzał Reyesa poszybował wysoko nad bramką Łodygina.

2'
Faulowany Iborra. Będzie dobra okazja do uderzenia z rzutu wolnego dla gospodarzy.

1'
Gramy!

21:02
Piłkarze już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

20:53
Mecze Sevilli z Zenitem to zawsze gwarancja bramek. Wystarczy powiedzieć, że w dotychczasowych pojedynkach tych drużyn nigdy nie było bezbramkowego remisu. Przynajmniej jedna drużyna zawsze strzelała gola.

20:49
Dwumecz z Zenitem ma być dla Sevilli tylko przystankiem na trasie docelowej, której przystanek jest na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przypomnijmy, że ekipa z Andaluzji broni wywalczonego przed rokiem tytułu. Zdobycie pucharu dwa razy z rzędu byłoby wielkim wyczynem!

20:45
Grzegorz Krychowiak jest pełen respektu dla dzisiejszego rywala. - Nie wiem, czy jesteśmy faworytami. Wiemy za to, że gramy przeciwko wymagającemu rywalowi, który ma wielu dobrych piłkarzy. Pierwszy mecz będzie niezwykle istotny. Zagramy na swoim stadionie, na którym jesteśmy groźni. Liczymy na dobry wynik - mówił na konferencji przedmeczowej pomocnik Sevilli.

20:40
W fazie pucharowej pierwszą przeszkodą Zenita było PSV Eindhoven. Przeszkodą to może zbyt dużo powiedziane, gdyż Rosjanie w dwumeczu łatwo wygrali 4:0. Dużo trudniej było za to w kolejnej rundzie z Torino Kamila Glika. Mecz we Włoszech zakończył się triumfem ekipy Vilasa-Boasa 2:0, a w rewanżu rozgorzała walka "na noże"! Ostatecznie Torino nie odrobiło strat (zabrakło gola do dogrywki) i to ekipa z Rosji znalazła się w ćwierćfinale LE.

20:35
Jak wyglądała droga obu ekip do ćwierćfinału LE? Gospodarze z Andaluzji eliminowali kolejno Borussię Moenchengladbach (1:0 u siebie i 3:2 na wyjeździe), a następnie rozprawili się z w hiszpańskim pojedynku z Villareal (zwycięstwa 3:1 i 2:1).

20:30
W rozgrywkach europejskich Sevilla wygrała u siebie siedem meczów z rzędu! Wydaje się, że mocno osłabiony Zenit nie będzie w stanie przerwać tej znakomitej serii.

20:25
Wszystko idzie nie po myśli Andre Vilasa-Boasa. Pierwszy mecz Zenit rozegra właśnie w Andaluzji, a na dodatek jest poważnie osłabiony. Po walce na śmierć i życie z Torino zawieszeni są Domenico Criscito, Igor Smolnikov, Danny i Hulk. Szczególnie odczuwany będzie brak Brazylijczyka i Portugalczyka.

20:20
U siebie ekipa z Andaluzji gra znakomicie! Na stadionie Ramon Sanchez Pizjuan nie przegrała 14 z ostatnich 15 spotkań! Takiego bilansu na własnym obiekcie może Sevilli pozazdrościć wiele drużyn w Europie.

20:15
Sevilla to faworyt do awansu do półfinału. Już w pierwszym meczu z Zenitem podopieczni Unaia Emery'ego będą chcieli ustawić sobie całą rywalizację. Dobry wynik u siebie sprawi, że do Petersburga piłkarze Sevilli polecą sobie na zwiedzanie i dopełnienie formalności.

20:10
Tak prezentuje się zestawienie gości. Gołym okiem widać braki kluczowych piłkarzy. Wszyscy "wykartkowali" się w ostatnim meczu LE z Torino:

20:05
Znamy już wyjściowe jedenastki. Na pierwszy ogień idą gospodarze. Grzegorz Krychowiak naturalnie w pierwszym składzie:

20:00
Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Ligi Europy Sevilla - Zenit Sankt Petersburg!