Grzegorz Krychowiak i Sevilla w finale Ligi Europy!

Autor: Eastnews Grzegorz Krychowiak i Sevilla w finale Ligi Europy!

Liga Europy: Trzeci z rzędu finał Sevilli. Grzegorz Krychowiak chwalony za mecz z Szachtarem

2016-05-06 10:15

Sevilla znów zagra w finale Ligi Europy! W drugim spotkaniu półfinałowym pewnie ograła Szachtar Donieck 3:1. Świetnie zagrała dwójka piłkarzy. Kevin Gameiro wykorzystał swoje okazje i zdobył dwa gole, a Grzegorz Krychowiak zaprezentował najwyższą formę w środku pola. Miał asystę!

Sevilla uwielbia grać w Lidze Europy W trzy lata zdołała osiągnąć trzy finały! Poprzednie dwa wygrała. Czy z Liverpoolem 18 maja też się uda? Jeśli piłkarze z Andaluzji będą grać, tak jak z Szachtarem, to mają spore szanse!

Ukraińcy tylko chwilowo zasiali strach w ekipie Krychowiaka, gdy pod koniec pierwszej połowy Eduardo wyrównał sprytnym strzałem na 1:1. To wyraźnie zdenerwowało Gameiro, który chwilę po przerwie drugi raz pokonał Pjatowa. Przy tej bramce kapitalną asystę zaliczył Krychowiak. Chwilę później wynik przypieczętował Mariano.

Sevilla - Szachtar Donieck 3:1 (5:3 w dwumeczu)
Bramki: Gameiro 10, 48, Mariano 60 - Eduardo 44

Sevilla: Soria - Mariano, Rami, Carrico, Tremoulinas (73. Escudero) - Krychowiak, N'Zonzi, Coke, Banega (89. Cristoforo), Vitolo - Gameiro (83. Iborra)

Szachtar: Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskyy, Ismaily - Malyshev, Stepanenko, Marlos, Kovalenko, Taison (76. Bernard) - Eduardo

Żółte kartki: Banega, Vitolo - Marlos, Rakitsky, Kucher, Eduardo, Stepanenko