SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna liga europejska Liga Europy: Zagłębie, Cracovia i Piast poznały rywali w pierwszej rundzie eliminacji

Liga Europy: Zagłębie, Cracovia i Piast poznały rywali w pierwszej rundzie eliminacji

20.06.2016, godz. 15:05
Filip Starzyński, Zagłębie Lubin
Filip Starzyński foto: CYFRA SPORT

Dzięki dobrej grze w minionym sezonie Ekstraklasy Zagłębie Lubin, Cracovia i Piast Gliwice awansowały do europejskich pucharów i grać będą w eliminacjach do Ligi Europy. Dziś w Nyonie odbyło sie losowanie, które wyłoniło pierwszych rywali dla trzech polskich zespołów. Są to drużyny z Bułgarii, Macedonii i Szwecji.

Zarówno Zagłębie (3. miejsce w Ekstraklasie) jak i Cracovia (4. miejsce) rywalizację w eliminacjach do Ligi Europy zaczynać będą od I rundy. "Miedziowi" na początek przygody z europejskimi pucharami zmierzą się ze Sławią Sofia, która w ubiegłym sezonie zajęła 4. miejsce w lidze bułgarskiej. Z kolei zespół prowadzony przez Jacka Zielińskiego powalczy ze Shkendiją Tetowo - wicemistrzem Macedonii. Obie polskie drużyny pierwsze spotkania rozegrają na wyjeździe 30 czerwca, a rewanże odbędą się tydzień później odpowiednio w Lubinie i Krakowie.

Rywalizację w eliminacjach do Ligi Europy od II rundy zacznie Piast Gliwice, który trafił na IFK Goeteborg. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w Gliwicach, rewanż w Szwecji. Mecze w tej fazie odbędą się w dniach 14 i 21 lipca. Z kolei Legia Warszawa w II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów zagra z bośniackim HSK Zrinjski Mostar.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: