Adam Lallana, Liverpool

Magia Anfield Road wciąż trwa. Liverpool rozbił Villareal i zagra w finale Ligi Europy

2016-05-06 10:10

W pierwszym spotkaniu pomiędzy Liverpoolem a Villarrealem na El Madrigal to Hiszpanie wygrali 1:0, dlatego w rewanżu na Anfield Road "The Reds" musieli wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. I zrobili to. Po raz kolejny pokazali się ze znakomitej strony na własnym stadionie, ograli rywali 3:0 i zagrają w finale Ligi Europy w Bazylei.

Na El Madrigal oglądaliśmy prawdziwy dramat Liverpoolu. Przez 90 minut znakomitego i wyrównanego spotkania gospodarze strzelili gola w doliczonym czasie gry i przed rewanżem na Anfield Road to oni mieli nieco korzystniejszą sytuację i byli bliżej finału Ligi Europy.

Liga Europy: Liverpool - Villarreal NA ŻYWO. Gdzie transmisja w TV i STREAM LIVE ONLINE?

Jednak magia tego niesamowitego stadionu po raz kolejny dała o sobie znać. Liverpool od początku niesiony dopingiem tysięcy kibiców pokazywał, że chce tu nie tylko wyrównać stan dwumeczu i doprowadzić do dogrywki, ale rozstrzygnąć wszystko w przeciągu 90 minut.

I to się udało, choć bez znakomitego otwarcia byłoby o to dużo trudniej. W 7. minucie jednak po niefortunnej interwencji piłkę do własnej bramki wbił Bruno Soriano i od tamtej chwili "The Reds" grało się już łatwiej. Co prawda do przerwy na tablicy wyników wciąż było tylko 1:0, ale w drugiej połowie gospodarze jeszcze dwa razy zdołali pokonać Alfonsa Areolę. Dodatkowo Liverpoolowi grało się łatwiej, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Victor Ruiz, a grający w "10" Villarreal nie był w stanie pokazać atutów z pierwszego spotkania i zasłużenie odpadł z rywalizacji o finał Ligi Europy.

W nim 18 maja w Bazylei zagra Liverpool i Sevilla, która wyeliminowała Szachtara Donieck.

LIVERPOOL - VILLARREAL 3:0

Bramki: Bruno (sam.) 7', Sturridge 63', Lallana 81'

Żółte kartki: Clyne - Soldado, Suarez

Czerwona kartka: Ruiz (dwie żółte)

Liverpool: Mignolet - Clyne, Toure, Lovren, Moreno - Can, Milner, Lallana - Firmino (89. Benteke), Sturridge (92. Leiva), Coutinho (82. Allen)

Villarreal: Areola - Gaspar, Musacchino, Ruiz, Costa - Dos Santos (73. Bonera), Pina (60. Trigueros), Bruno, Suarez - Soldado (68. Adrian), Bakambu