Nenad Bjelica, Lech Poznań

Autor: Eastnews

Nenad Bjelica zaszokował po odpadnięciu Lecha z LE: Jestem dumny!

2017-08-04 13:35

W czwartek Lech Poznań odpadł w III rundzie eliminacji Ligi Europy z holenderskim Utrechtem. Choć "Kolejorz" był zespołem zdecydowanie lepszym, to przy Bułgarskiej zremisował 2:2, a w pierwszym, wyjazdowym, spotkaniu padł bezbramkowy remis. Mimo niepowodzenia, trener Nenad Bjelica na konferencji prasowej pochwalił swoich zawodników. - Nigdy nie byłem tak dumny z zespołu - powiedział szkoleniowiec.

Lech Poznań w czwartek był zdecydowanie lepszy od Utrechtu. Holendrzy zostali całkowicie zdominowani przez Polaków. Zespół ze stolicy Wielkopolski nie podłamał się stratą bramki już w 1. minucie i jeszcze w pierwszej połowie doprowadził do remisu. Wynik 1:1 dawał jednak wciąż awans do IV rundy eliminacji Ligi Europy Utrechtowi. Dlatego na drugą połowę gospodarze wyszli podwójnie zmotywowani. Przyjezdni ograniczali się do obrony, a ich sytuację skomplikowała jeszcze bardziej czerwona kartka, jaką w 70. minucie obejrzał Ramon Leeuwin. Mimo przygniatającej przewagi, to Lech stracił drugą bramkę po błędzie Wołodymyra Kostewycza. Choć w doliczonym czasie gry poznaniacy doprowadzili do remisu 2:2, to na trzeciego gola zabrakło czasu i odpadli z europejskich pucharów.

Dziennikarze, którzy zgromadzili się na pomeczowej konferencji prasowej, spodziewali się gorzkich słów z ust trenera Lecha. Nenad Bjelica zaskoczył jednak wszystkich. - Wszyscy widzieliśmy, że nasza drużyna grała bardzo agresywnie, skoncentrowana. Szkoda, że odpadł zespół, który grał w piłkę, zdeklasował przeciwnika - ocenił spotkanie szkoleniowiec "Kolejorza". - W piłce nożnej liczą się bramki. Tych rywale nie strzelili akurat więcej, oni stworzyli trzy sytuacje, zdobyli dwa gole - dodał.

Kolejne stwierdzenia Bjelicy okazały się jeszcze bardziej szokujące. - W trenerskiej karierze nie byłem tak dumny z zespołu jak dzisiaj. Mamy totalnie inną drużynę. Dziesięciu nowych zawodników, a walczyli jakby byli długo razem - podkreślił trener, wprawiając w osłupienie zebranych.