Robert Pich, Śląsk Wrocław

Autor: CYFRASPORT Robert Pich, Śląsk Wrocław

NK Celje - Śląsk Wrocław. Robert Pich dał szczupakiem wygraną Śląskowi

2015-07-03 11:00

NK Celje - Śląsk Wrocław. Czwarta drużyna Ekstraklasy w pierwszym meczu pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy pokonała w Słowenii NK Celje 1:0. Zwycięstwo podopiecznym Tadeusza Pawłowskiego zapewnił Robert Pich, który w pierwszej połowie efektownym szczupakiem pokonał bramkarza gospodarzy.

Początek meczy był dość wyrównany, ale z biegiem czasu zaznaczała się przewaga Śląska. Odważna gra opłaciła się w 32. minucie, kiedy dośrodkowanie Flavio Paixao pięknym szczupakiem na gola zamienił Robert Pich. W drugiej połowie wrocławianie niepotrzebnie skupili się na obronie korzystnego rezultatu. Mogło się na to nich zemścić, gdyż Słoweńcy kilka razy doszli do głosu.

Jagiellonia Białystok wymęczyła skromne zwycięstwo z FK Kruoja

Na szczęście dla polskiego zespołu raz znakomicie interweniował Dudu Paraiba, a później świetną obroną popisał się Mariusz Pawełek. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zapewnili sobie skromną przewagę przed rewanżem na własnym stadionie, gdzie zagrają z Celje 9 lipca o godzinie 20:00.

NK Celje - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
Bramka: Pich 32

NK Celje: Kotnik - Jakolić, Klemenćić, Alonso, Vidmajer, Klapan, Mrśkić (70' Teżak), Bajde (63' Vrhovec), Ahmedi (46' Ogbemudia), Firer

Śląsk Wrocław: Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu - Hołota, Hateley - Kiełb, F. Paixao (78' Ostrowski), Pich (90' Dankowski) - Grajciar (69' Machaj)

Żółte kartki: Klemenćić  - Grajciar, Ostrowski