Piotr Zieliński z cudowną asystą w Serie A

Autor: Eastnews

Piotr Zieliński z golem, ale Napoli odpadło z Ligi Europy [WIDEO]

2018-02-22 21:57

W czwartkowy wieczór Napoli stanęło przed szansą rewanżu za porażkę w pierwszym spotkaniu przeciwko RB Lipsk. Włosi musieli odrobić aż trzy bramki straty, aby myśleć o awansie do 1/8 finału Ligi Europy. Do celu zabrakło niewiele. Napoli wygrało 2:0, a jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.

Przed tygodniem rywalizacja układała się po myśli Napoli. Gospodarze za sprawą Adama Ounasa w 52. minucie wyszli na prowadzenie. Jednak kolejne fragmenty spotkania należały do RB Lipsk. Zespół z Niemiec potrafił odwrócić losy rywalizacji i strzelić Napoli aż trzy bramki, co dawało im duży komfort przed rewanżem.

Podobnie jak w pierwszy, tak i w drugim meczu od pierwszych minut grał Piotr Zieliński. Reprezentant Polski otworzył wynik na stadionie w Lipsku. W 33. minucie wykazał się snajperskim instynktem. Pomocnik Napoli dobił strzał Lorenzo Insignie, który sprawił dużo problemów bramkarzowi RB Lipsk, Peterowi Gulacsiemu. Pod koniec spotkania drugą bramkę dołożył już sam Insignie, ale podopieczni Mauricio Sarriego potrzebowali o jedno trafienie więcej, aby awansować do 1/8 finału Ligi Europy. Tym samym Napoli pożegnało się z tymi rozgrywkami i może się skupić na walce o mistrzostwo Włoch.