Tak Sevilla wygrywała Ligę Europy na Narodowym! Zobacz bramkę Krychowiaka i SKRÓT WIDEO

2016-05-18 12:31

Już o godz. 20:45 Sevilla zagra z Liverpoolem w Bazylei w finale Ligi Europy. Relacja NA ŻYWO na sport.se.pl. Niecały rok temu ekipa Grzegorza Krychowiaka również grała w finale LE, z tym że na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przeciwnikiem było ukraińskie Dnipro Dniepropetrowsk. Sevilla wygrała 3:2, a jedną z bramek zdobył Krychowiak. Jak to wyglądało? Zobacz SKRÓT WIDEO i ZDJĘCIA.

Większość kibiców spodziewała się, że Sevilla będzie atakować przez 90 minut, Dnipro bronić, i w efekcie skończy się na nudnym 0:0 i rzutach karnych. Wszyscy się jednak pomylili - to było genialne widowisko na Stadionie Narodowym w Warszawie! Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że był to jeden z najlepszych meczów na tym obiekcie, zaraz po spotkaniu Polska - Niemcy w eliminacjach do Euro 2016 (2:0).

Liverpool - Sevilla: relacja NA ŻYWO. Finał Ligi Europy LIVE ONLINE [WYNIK]

Już po pierwszym gwizdku sędziego rozpoczęła się walka na całego. Dnipro jako pierwsze wyprowadziło cios. W 7. minucie Nikola Kalinić pokonał golkipera Sevilli Serio Rico. Chorwat nie mógł się pomylić. Główkował będąc kilka metrów od bramki. Dużo trudniej miał w 28. minucie Krychowiak. Polak zgarnął piłkę w polu karnym po ogromnym zamieszaniu, szybko przerzucił ją na prawą nogę i mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Dosłownie chwilę później Carlos Bacca wyprowadził Sevillę na prowadzenie.

Wydawało się, że po przerwie piłkarze z Andaluzji strzelą trzeciego gola i zamkną mecz. Nic bardziej mylnego! To kapitan Dnipro Rusłan Rotań oczarował kibiców pięknym golem z rzutu wolnego. Wykorzystał tragiczne ustawienie Rico. Bramkarz Sevilli miał szczęście, że ostatecznie uratował go Bacca. Drugie trafienie Kolumbijczyka pozwoliło ekipie Krychowiaka wygrać Ligę Europy! Czy dziś zrobi to po raz trzeci z rzędu? Mecz z Liverpoolem już o godz. 20:45. My zapraszamy na relację LIVE.