Nemanja Nikolić, Legia Warszawa

Autor: Łukasz Grochala / CYFRASPORT

Zoria Ługańsk - Legia Warszawa 0:1. Polacy blisko fazy grupowej Ligi Europy!

2015-08-20 22:52

Mecz Zoria Ługańsk - Legia Warszawa zakończony zwycięstwem wicemistrzów Polski! Legioniści zagrali dobry mecz w Kijowie i dzięki minimalnemu zwycięstwu 1:0 są w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem przy Łazienkowskiej. Decydującego gola tuż po przerwie strzelił Michał Kucharczyk.

Już przed meczem Zoria Ługańsk - Legia Warszawa wiadomo było, że spotkanie to dostarczy kibicom wiele emocji. Obie ekipy były bardzo zdeterminowane, by w Kijowie osiągnąć dobry wynik przed rewanżem przy Łazienkowskiej. Lepiej w mecz weszli Ukraińcy. Rusłan Malinowski dwa razy groźnie uderzał na bramkę Dusana Kuciaka, ale słowacki golkiper wicemistrzów Polski wychodził z opresji obronną ręką. Później spotkanie wyrównało się, a pod koniec pierwszej części gry to Legia przejęła inicjatywę. Żadna z trzech dobrych okazji Nemanji Nikolicia nie została jednak zamieniona na bramkę i do przerwy nie padły żadne gole.

Zoria Ługańsk - Legia Warszawa NA ŻYWO w INTERNECIE za DARMO

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęła Legia. Po wznowieniu gry warszawianie ruszyli do ataków i już w 48. minucie Michał Kucharczyk głową pokonał Szewczenkę. Po golu wicemistrzowie Polski cofnęli się na własną połowę. Zoria próbowała wyrównać, ale obrona zespołu Henninga Berga, dowodzona przez Michała Pazdana, spisywała się bez zarzutu.

Zoria - Legia NA ŻYWO w TV i INTERNECIE. Liga Europy STREAM ONLINE

Dziesięć minut przed końcem legioniści mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do fazy grupowej Ligi Europy. W polu karnym Zorii mocno się zakotłowało, ale piłka za nic nie chciała znaleźć drogi do siatki ekipy z Ługańska. Trafiła za to w słupek i poprzeczkę w jednej akcji! Na szczęście wicemistrzom Polski udało się dowieźć minimalne zwycięstwo do ostatniego gwizdka i przed rewanżem w Warszawie są w bardzo komfortowej sytuacji.

Zoria Ługańsk - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bramka: Kucharczyk 48

Zoria: Szewczenko - Opanasenko, Checher, Siwakow, Kameniuka - Gordienko, Czajkowski (46. Ljubenović) - Karavajew (70. Lipartia), Malinowski, Petriak (46. Komczenowski) - Budkiwski

Legia: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski – Guilherme, Furman, Jodłowiec, Kucharczyk – Prijović (75. Duda), Nikolić (88. Nikolić)

Żółte kartki: Czajkowski, Ljubenović, Gordienko, Siwakow - Guilherme, Jodłowiec