SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Absurd w Hiszpanii! Zwolnili trenera, bo... wygrał zbyt wysoko

Absurd w Hiszpanii! Zwolnili trenera, bo... wygrał zbyt wysoko

16.06.2017, godz. 16:31
Boisko Arłamów
Boisko Arłamów foto: Super Express

Tego jeszcze nie było. Klub CD Serranos postanowił zwolnić trenera swojej drużyny trampkarzy do lat 11, ponieważ ten pozwolił swoim zawodnikom na zbyt wysokie zwycięstwo. Po deklasacji Banicalap C aż 25:0 szkoleniowiec stracił pracę. Działacze Serranos zarzucili mu brak szacunku dla rywala i dawanie złego przykładu młodym adeptom piłki nożnej.

Futbol pamięta przypadki, w których trenerzy tracili posady z powodu jednej dotkliwej porażki. Szczególnie te bardzo wysokie niosą za sobą pewne zagrożenie. Bywało też tak, że zwycięstwa nic nie dawały, nie podnosiły notowań szkoleniowca i pomimo niezłych wyników musiał żegnać się z posadą. Do tej pory jednak nie słyszano o przypadkach, w których trenera zwalniano z powodu zbyt wysokiego zwycięstwa. Aż do teraz.

- Szacunek dla rywala jest najważniejszy. W tym przypadku go nie było, to też postanowiliśmy zakończyć współpracę z dotychczasowym trenerem - poinformowali działacze klubu CD Serranos. Postanowili zwolnić szkoleniowca, bo ten nie powstrzymał swoich podopiecznych przed strzeleniem rywalom aż 25 bramek w jednym meczu.

Trener wynajął w tej sprawie adwokata, który broni praw swojego klienta. Twierdzi, że ten uczulał zawodników, by grali bardziej defensywnie, ale to nic nie dało.

Stosowanie takich zakazów wobec 11-latków jest swego rodzaju barbarzyństwem. Trudno przecież zabronić dzieciakom tego, co w piłce nożnej najpiękniejsze, czyli strzelania goli. Bardzo łatwo można w nich zabić pasję do tego sportu. Sprawa była tym trudniejsza, że drużyna Banicalap była ligowym outsiderem. W 30 meczach straciła blisko 250 bramek.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: