SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Alvaro Arbeloa trafi do AC Milan. Symbol Realu pożegnał Madryt i przywita Zielińskiego?

Alvaro Arbeloa trafi do AC Milan. Symbol Realu pożegnał Madryt i przywita Zielińskiego?

16.07.2016, godz. 15:43
Alvaro Arbeloa wzmocni AC Milan
foto: Eastnews

Alvaro Arbeloa oficjalnie żegna Madryt. Jeden z symboli Realu dogadał się z włodarzami AC Milan i w wieku 33 lat przeniesie się na San Siro. Boczny defensor na San Siro stanie się być może klubowym kolegą reprezentanta Polski Piotra Zielińskiego.

Dla Arbeloi to prawdopodobnie ostatni wielki kontrakt w karierze. W Mediolanie podpisze roczną umowę, która może zostać przedłużona o kolejne 12 miesięcy. Będzie pierwszym oficjalnym wzmocnieniem nowego szkoleniowca Rossonerich Vincenzo Montelli. I pierwszym letnim transferem, który ma zbawić zespół z San Siro, pozostający od kilku lat w wielkim kryzysie. Drugim być może zostanie Piotr Zieliński, wciąż negocjujący kontrakt z jednym z najbardziej utytułowanych włoskich klubów.

Abeloa to z marketingowego punktu widzenia spore wzmocnienie Milanu. W ostatnich latach jeden z symboli Królewskich. Czołowa postać w szatni zwycięzców ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Na Bernabeu spędził łącznie siedem lat. W tym czasie dwukrotnie wygrał najważniejsze europejskie rozgrywki, tyle samo razy podnosił do góry trofeum za Puchar Króla, a w 2012 roku sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii. W reprezentacji rozegrał 56 meczów. W koszulce "La Roja" został mistrzem świata i dwukrotnym mistrzem Europy. Ostatni raz reprezentował kraj w 2013 roku.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: