SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Andres Iniesta w Barcelonie do końca kariery? Może dostać dożywotni kontrakt!

Andres Iniesta w Barcelonie do końca kariery? Może dostać dożywotni kontrakt!

23.01.2017, godz. 12:32
Andres Iniesta, FC Barcelona
foto: EAST NEWS

Andres Iniesta to prawdziwa legenda FC Barcelona. W barwach katalońskiego klubu gra odkąd skończył 12 lat i niewykluczone, że właśnie na Camp Nou zakończy swoją karierę. A klub chce mu wynagrodzić lata spędzone w drużynie, bo zamierza zaproponować zawodnikowi dożywotni kontrakt, co byłoby ewenementem w historii piłki nożnej.

Iniesta jest piłkarzem Barcelony od 1996 roku, kiedy to w wieku 12 lat trafił do słynnej szkółki "La Masia". Od tamtej pory piął się po szczeblach kariery i jako zawodnik pierwszego zespołu wygrał wszystkie najważniejsze trofea możliwe do zdobycia w piłce klubowej - mistrzostwo, Puchar i Superpuchar Hiszpanii, Ligę Mistrzów i klubowe mistrzostwo świata.

Obecna umowa zawodnika z "Dumą Katalonii" wygasa w czerwcu 2018 roku, ale jak donosi dziennik "Sport" w klubie już pracują nad nową. I wiele wskazuje na to, że Iniesta jako pierwszy piłkarz w historii podpisze dożywotni kontrakt! Barcelona chce w ten sposób nagrodzić go za lata gry w drużynie. W praktyce oznaczałoby to, że Hiszpan byłby zawodnikiem "Blaugrany" do końca kariery i to on sam mógłby zadecydować o momencie rozwiązania umowy.

Jakby tego było mało Iniesta nie musi się też martwić o swoją przyszłość po zawieszeniu piłkarskich butów na kołku. Szefowie katalońskiego klubu w ramach wspomnianego kontraktu chcą mu zagwarantować pracę na Camp Nou w roli trenera lub na jednym ze stanowisk kierowniczych. A 32-latek wydaje się być zainteresowany takim rozwiązaniem.

- Chcę zostać w Barcelonie i nie widzę żadnych problemów. Nie mam wpływu na drugą stronę negocjacji w sprawie nowej umowy, ale jeśli będę w formie, wszystko powinno być w porządku - przyznał kapitan Barcelony.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: