Athletic Bilbao

Autor: East News Athletic Bilbao

Athletic - Barcelona 0:1. Wymęczona wiktoria Barcy. Messi zmarnował karnego

2015-08-23 22:33

Athletic Bilbao - FC Barcelona 0:1. Po przeciętnym spotkaniu, podopieczni Luisa Enrique zrewanżowali się Baskom za klęskę w Superpucharze Hiszpanii i po bramce Luisa Suareza sięgneli po trzy punkty na San Mames. Gospodarze tym razem kompletnie zawiedli, a od wyższej porażki uchronił ich Lionel Messi, który zmarnował "jedenastkę".

Barcelona jest w kryzysie. To fakt. Niezaprzeczalny. Piłkarze Luisa Enrique w Superpucharze Europy oraz w Superpucharze Hiszpanii - trzy mecze łącznie - stracili dziewięć bramek. O ile w pierwszym ze spotkań udało im się ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, o tyle w rywalizacja z ekipą Basków okazali się bezradni. W pierwszym starciu przegrali 0:4, w drugim zaledwie zremisowali 1:1.

Barcelona w kryzysie

W sobotę do przerwy było podobnie. Katalończycy zaczęli wolno. Jakby na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Baskowie wygrywali większość pojedynków indywidualnych i to oni w pierwszych minutach wydawali się bliżsi objęcia prowadzenia.

Do czasu. W 30. minucie Luis Suarez wpadł w pole karne, padł jakby nadepnął na minę, a sędzia dał się nabrać i podyktował dla gości "jedenastkę". Gdy wydawało się, że znowu w Hiszpanii rozpocznie się dyskusja na temat sędziowania, problem rozwiązał Lionel Messi. Argentyńczyk uderzył przy słupku, ale Gorka Iraizoz wyczuł intencje strzelca i sparował futbolówkę na rzut rożny. To czternasty zmarnowany karny Messiego w barwach Barcy.

Primera Division NA ŻYWO! Gdzie transmisje TV z La Liga?

Po przerwie Baskowie wyszli odważniej. Starali się atakować Katalończyków już na ich połowie, ale nieoczekiwanie to gracze Luisa Enrique wyszli na prowadzenie. Defensywa gospodarzy popełniła prosty błąd w kryciu i Luis Suarez strzałem z powietrza pokonał Gorkę Iraizoza.

Czy to oznacza koniec kryzysu "Dumy Katalonii" Wątpliwe. Na San Mames kontuzji doznali bowiem Dani Alves oraz Sergio Busquets. To jeszcze bardziej komplikuje sytuację kadrową ekipy z Camp Nou, która do końca grudnia nie ma co liczyć na wzmocnienia składu.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 0:1