Athletic Bilbao

Autor: East News Athletic Bilbao

Athletic Bilbao - Barcelona 4:0. Messi rozbity w Kraju Basków! SKRÓT WIDEO

2015-08-15 16:48

Athletic Bilbao rozgromił wpierwszym meczu Superpucharu Hiszpanii Barcelonę 4:0! Nawet miejscowi kibice musieli przeżyć szok z powodu rozmiarów zwycięstwa. Rewanż w poniedziałek w Katalonii, ale ekipa Luisa Enrique musi powoli zapominać o drugim w tym roku trofeum.

Gerard Pique z Barcelony wulgarnie o Realu Madryt!

Athletic Bilbao upokorzył Barcelonę w pierwszym meczu Superpucharu Hiszpanii. Mistrz kraju i triumfator Ligi Mistrzów przystąpił do meczu z Baskami świeżo po zdobyciu Superpucharu Europy (5:4 z Sevillą) i to on był faworytem. Ale gospodarze na prowadzenie wyszli już w 13. minucie, po niesamowitej bramce Mikela San Jose z ponad... 50 metrów. Po przerwie zaczął się koncert doświadczonego, 34-letniego Aritza Aduriza, który między 53. a 68 minutą skompletował klasycznego hat-tricka. Głową, z 10. metrów, z karnego - tak pokonywał Marca-Andre ter Stegena.

Barcelona za Enrique tak jeszcze nie przegrała!

To najwyższa porażka Barcelony za kadencji Luisa Enrique! Ostani raz aktualny mistrz Hiszpanii przegrał 0:4 z Bayernem Monachium w pamiętnym półfinale Ligi Mistrzów w 2013 roku. Rewanż w poniedziałek w Barceclonie. - Nie możemy teraz myśleć, że cztery bramki wystarczą przeciwko Barcelonie na jej stadionie - powiedział Aduriz.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 4:0 (1:0)

10' Mikel San Jose, 53',63', 68' (K) Aritz Aduriz

Athletic Bilbao: Iraizoz - de Marcos, Balenziaga, Laporte, Etxeita - San Jose, Benat - Eraso (77' Gurpegi), Susaeta, Aduriz - Sabin Merino (66' Lekue)

FC Barcelona: ter Stegen - Alves, Adriano, Vermaelen, Bartra - Mascherano, Rafinha (52' Iniesta), Sergi Roberto (59' Rakitić) - Luis Suarez, Messi, Pedro (72' Sandro)

Żółte kartki: Eraso, Benat, Etxeita, Susaeta, Gurpegi San Jose (Athletic) oraz Pedro, Dani Alves, Mascherano, Iniesta (FC Barcelona)