SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Atletico Madryt straci trenera?! Inter Mediolan wykłada za Diego Simeone 50 milionów euro!

Atletico Madryt straci trenera?! Inter Mediolan wykłada za Diego Simeone 50 milionów euro!

19.11.2016, godz. 15:58
Diego Simeone narozrabiał w półfinale Ligi Mistrzów
Diego Simeone narozrabiał w półfinale Ligi Mistrzów foto: EAST NEWS

To może być najciekawszy i najbardziej nieoczekiwany transfer ostatnich lat. Inter Mediolan jest gotowy wyłożyć fortunę, byle tylko wzmocnić zespół. Tyle że Nerroazzuri nie chcą kupować piłkarza, a... trenera. Są gotowi zaoferować aż 50 milionów euro za Diego Simeone. Nadchodzą nowe czasy w futbolu?

Simeone to bodaj najbardziej obecnie rozchwytywany szkoleniowiec Starego Kontynentu. Zatrudniony w 2011 roku w Madrycie, zrobił z Atletico jeden z najlepszych teamów w Europie. Wygrał ligę, wygrał Ligę Europy, a dodatkowo dwukrotnie wprowadził zespół z Calderon do finału Ligi Mistrzów. Nic dziwnego, że wyścig o jego kontrakt trwa od lat. W ostatnich miesiącach spekulacje pojawiały się zdecydowanie częściej, bo szkoleniowiec oznajmił ponoć włodarzom klubu ze stolicy Hiszpanii, że... nie przedłuży umowy wygasającej w 2018 roku. Tyle że Inter Mediolan - Argentyńczyk grał w barwach tego klubu w latach 1997-1999 - czekać nie ma zamiaru. Tylko od razu ma zamiar wyłożyć 50 milionów euro, byle Atletico puściło genialnego stratega.

Nadchodzą nowe czasy w futbolu. Piłkarze zmieniający klubowe barwy za milionowe stawki - to już było. Za trenerów jednak nikt dotąd tyle nie płacił.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: