SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Barcelona dostanie FORTUNĘ od Nike! Rekordowa umowa potwierdzona

Barcelona dostanie FORTUNĘ od Nike! Rekordowa umowa potwierdzona

30.10.2016, godz. 16:37
Sklep FC Barcelona
foto: EAST NEWS

To będzie absolutny rekord! FC Barcelona potwierdziła, że podpisze umowę z Nike, w ramach której w ciągu dziesięciu lat zarobi... półtora MILIARDA euro! Dotychczas żaden piłkarski klub na świecie nie dostawał takiej fortuny od swojego sponsora technicznego.

Informację o przedłużeniu umowy z Nike potwierdził Manel Arroyo, wiceprezydent klubu ds. marketingu i mediów. Od 2018 roku Barcelona będzie dostawać od amerykańskiego koncernu aż 150 milionów euro rocznie przez dziesięć lat, czyli łącznie może liczyć na zarobek półtora miliarda euro! To kwota astronomiczna i rekordowa, bo do tej pory nikt nigdy w historii nie dostawał takiej fortuny od swojego sponsora technicznego.

Dotychczas najlepszy pod tym względem był Manchester United, który współpracuje z firmą Adidas. W ramach umowy niemiecki producent obuwia i odzieży sportowej płacił "Czerwonym Diabłom" 96 milionów euro rocznie.

Nike "ubiera" Barcelonę od 1998 roku. Aktualnie klub ze stolicy Katalonii może liczyć na zarobki rzędu 50-70 milionów euro rocznie, ale już w 2018 roku kwota ta bardzo mocno wzrośnie.

- Szybko się dogadaliśmy. Nie szukaliśmy na rynku innych ofert, dobrze czujemy się z firmą Nike, która odpuściła ostatnio wiele klubów, ale Barca była dla niej kluczowa. Lepszego kontraktu w świecie sportu nie było. Od 2018 roku będziemy otrzymywać minimalnie 150 milionów euro rocznie - powiedział Arroyo w rozmowie z BarcaTV.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: