SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Barcelona lepsza od Atletico! Lionel Messi przedłużył mistrzowskie nadzieje

Barcelona lepsza od Atletico! Lionel Messi przedłużył mistrzowskie nadzieje

26.02.2017, godz. 18:12
Atletico - Barcelona
Atletico - Barcelona foto: EAST NEWS

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Atletico Madryt 2:1! To był hit pełną gębą. Obie drużyny grały rewelacyjnie, ale o wyniku przesądził jak zwykle geniusz jednego piłkarza - Lionela Messiego. To on strzelił gola w samej końcówce meczu i zapewnił swojej ekipy ważne trzy punkty w kontekście walki o mistrzostwo Hiszpanii.

Obu drużynom bardzo zależało na przybliżeniu się do Realu Madryt w tabeli i to było widać od pierwszego gwizdka na Vicente Calderon. Najpierw przeważało Atletico, później Barcelona, ale w pierwszej połowie żaden z ofensywnych gwiazdorów nie potrafił trafić do siatki. Strzały Antoine'a Griezmanna bronił Andre Ter Stegen, a Leo Messiego i Luisa Suareza znakomity Jan Oblak.

Zerowy dorobek obu ekip zmienił się po przerwie. Wynik meczu otworzył Rafinha w 65. minucie. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Atletico. Gospodarze wyrównali pięć minut później. Powietrzny pojedynek z obrońcami "Barcy" wygrał Diego Godin.

Jednak ostatnie słowo należało do "Dumy Katalonii". W 87. minucie Messi delikatnym strzałem zaskoczył Oblaka i zadecydował o zwycięstwie gości, którzy przynajmniej na chwilę są pierwsi w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że Real ma jeszcze dwa mecze do rozegrania.

Atletico Madryt - FC Barcelona 1:2 (0:0)
Godin 71 - Rafinha 65, Messi 87

Atletico: Oblak – Vrsaljko, Godin (C), Savić, Filipe Luís – Gabi, Koke, Saul, Ferreira-Carrasco (69. Torres) – Griezmann, Gameiro (74. Correa)

Barcelona: ter Stegen – Mathieu (78. Digne), Pique, Umtiti, Rafinha – Roberto (86. Gomes), Busquets, Iniesta (72. Rakitić) – Messi, L. Suarez, Neymar

Żółte kartki: Saul, Gabi, Correa - Busquets, Messi

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 35 sekund

KONIEC! Atletico miało zbyt mało czasu, aby odrobić straty. Barcelona wygrała na trudnym terenie i jest na pierwszym miejscu w tabeli! Jak odpowie wieczorem Real? My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje.

90' - Gospodarze mają jeszcze cztery minuty na odrobienie strat. O tyle czasu przedłużył spotkanie sędzia.

Tak strzelił Argentyńczyk:

Jego strzał z prawej nogi został zablokowany, ale błyskawicznie dostał możliwość poprawki ze swojej lepszej, lewej nogi i dał Barcy prowadzenie! Czy gospodarze zdążą odrobić?

87' - 2:1 BARCELONA!!! MESSI zrobił swoje!!!

86' - Ostatnia zmiana w Barcy. Andre Gomes zastąpił Sergi Roberto.

83' - Za dyskusje z arbitrem żółtą kartkę dostał... Messi. Widać kapitanowi wcale nie wolno więcej.

81' - Więcej musi pokazać Torres, który po wejściu na murawę jest zupełnie niewidoczny. Griezmann szaleje, podobnie jak Messi, Suarez oraz Neymar po drugiej stronie. Tu nie ma czasu na wakacje.

78' - Francuz nie da rady kontynuować gry w tym spotkaniu. Za niego wszedł jego rodak, Digne.

76' - Leży na boisku Mathieu. Być może Luis Enrique będzie zmuszony do kolejnej zmiany.

Gol Godina na 1:1.

74' - Druga zmiana u gospodarzy. Correa zastąpił Gameiro.

72' - W Barcelonie Rakitić zmienił Iniestę.

Urugwajczyk w swoim stylu najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową pokonał Ter Stegena! Ależ zrobił się mecz!

71' - 1:1! GODIN strzelił dla ATLETICO!

69' - Diego Simeone daje sygnał do ataku pierwszą zmianą. Ferreira-Carrasco usiadł na ławce, a wszedł Fernando Torres.

Tak wyglądała akcja bramkowa Barcy:

Był najsłabszy na boisku, ale to właśnie on otworzył wynik meczu! Najlepiej odnalazł się w polu karnym, uderzył po długim rogu z bliska - Jan Oblak był bez szans!

65' - 1:0 BARCELONA! RAFINHA!!!

63' - Strzał Gameiro zablokowany. On i Griezmann są najgroźniejsi w Atletico. Francuska siła robi swoje.

60' - W pierwszej połowie nie widzieliśmy tak dużej agresji z obu stron. Więcej było pięknej gry w piłkę i mamy nadzieję, że piłkarze szybko do niej wrócą.

57' - Saul także naruszył przepisy przepychając się z Neymarem. Piłkarz Atletico dostał kartkę.

55' - Ależ brutalny faul na Griezmannie! Busquets ma szczęście, że obejrzał tylko żółtą kartkę. To spokojnie mogła być "czerwień".

53' - W rewanżu znakomicie zaatakowało Atletico! Ponownie urwał się obrońcom Griezmann, ale znów nie poszukał narożnika bramki. Francuz strzelił prosto w Ter Stegena.

Nie jest ostatnio sobą, ale klasy się nie traci. Jeśli jeszcze raz dostanie taką szansę, poprawi błąd i zapewne ją wykorzysta.

50' - SUAREZ miał "setkę"! Koledzy kapitalnie wyprowadzili Urugwajczyka na czystą pozycję, ten wyszedł sam na sam z Oblakiem, ale fatalnie przestrzelił! Nie trafił nawet w światło bramki.

46' - Druga połowa rozpoczęta. Obie drużyny bez zmian.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Znakomite 45 minut z obu stron, ale wynik się nie zmienił. Utrzymuje się bezbramkowy remis. Czy po przerwie do dobrej gry piłkarze dołożą skuteczność?

43' - Coraz wyraźniej zaznacza się przewaga Barcelony, która wyszła spod pressingu Atletico i wreszcie może coś zdziałać na połowie rywali. Trzeba jednak znaleźć sposób na pokonanie Oblaka - dziś jest genialny!

39' - ALEŻ PARADA OBLAKA! Messi znakomicie uderzył z rzutu wolnego, ale nie zdołał zaskoczyć bramkarza Atletico, który cudem uratował swoją ekipę od straty gola.

A przy nieuznanym golu Urugwajczyk nie faulował, a zagrywał ręką. W każdym razie i tak sędzia spisał się na medal.

36' - I znów atakował Suarez! Tym razem przepisowo i samodzielnie, ale zawiodła go precyzja. Strzał nad bramką.

34' - Trudno nadążyć za tym, kto ma przewagę. Pięć minut atakują gospodarze, pięć minut goście i tak w kółko. Przez to mamy świetny mecz!

Arbiter miał rację. W ogromnym zamieszaniu Suarez faulował wcześniej Jana Oblaka. Ale trzeba przyznać, że Barca błyskawicznie urwała się z kontratakiem i mogła strzelić z niczego. Atletico musi uważać na takie akcje.

30' - GOL DLA BARCELONY! Ale zaraz... Sędzia czegoś się dopatrzył i nie uznał bramki!

27' - GRIEZMANN! Ależ to była bomba Francuza! Gdyby nie genialna interwencja Ter Stegena byłoby 1:0 dla Atletico!

25' - Gościom nie pomaga też Sergio Busquets, który bardzo ryzykowanie kiwa się pod własnym polem karnym. Ta zabawa niedługo może skończyć się stratą piłki i golem dla Atletico.

23' - Messi, Suarez i Neymar praktycznie nie dostają podań.

21' - Kolejne zamieszanie w polu karnym Barcelony! Ostatnie minuty to totalna dominacja Atletico, które coraz głośniej puka do drzwi. Na razie jednak obrona gości szczelnie je zamyka.

18' - Chwilę później Niemiec znów został zatrudniony! Tym razem Griezmann chciał go zaskoczyć strzałem w krótki róg, ale golkiper Barcy ponownie pokazał, że jest czujny.

16' - Pierwszy celny strzał Atletico. Gabi dopadł do piłki przed polem karnym i uderzył w środek bramki. Ter Stegen spokojnie obronił.

13' - Barcelona osiąga przewagę po słabym początku spotkania. Atletico robi to, co miało robić, czyli szuka okazji do kontrataku.

Warto przypomnieć, że to jeden z ostatnich hitów na tym stadionie. Atletico niedługo opuści Vicente Calderon i przeniesie się na nowy obiekt.

10' - Chwilę później Messi znacznie lepiej. Sam poprowadził akcję i huknął na bramkę Oblaka, lecz przesadził z mocą. Być może trzecia próba będzie najlepsza?

8' - Barcelona na razie "odpowiedziała" beznadziejnym wykonaniem rzutu wolnego. Messi przerzucił wszystkich swoich kolegów w polu karnym.

5' - Znakomicie rozpoczęli gospodarze! Griezmann i Gameiro już sieją spustoszenie w obronie gości. A najlepszą okazję do strzelenia gola miał Ferreira-Carrasco, lecz nieczysto uderzył piłkę w polu karnym.

1' - GRAMY!

W skrócie - kto przegra dzisiejszy hit, na 99 procent odpada z walki o tytuł. Dlatego emocje mamy gwarantowane! Początek już za 5 minut.

Z kolei piłkarze Atletico cierpią przez drobne wpadki w tym sezonie. Do Realu, który ma jeszcze do rozegrania dzisiejszy mecz, a także spotkanie zaległe, traci siedem punktów. Chyba w tym roku ekipa Diego Simeone nie włączy się na poważnie do walki o tytuł...

FC Barcelona może dziś, przynajmniej na chwilę, przeskoczyć Real Madryt w tabeli i zająć pozycję lidera, ale musi wygrać z Atletico. Jeśli "Duma Katalonii" przegra, to nie będzie nawet druga. Aktualnie wyprzedza ją Sevilla o jeden punkt.

Z kolei gospodarze zagrają klasycznym 4-4-2. Będą czekać na swoje okazje i posyłać piłki do szybkiego, francuskiego duetu napastników. Jak się dziś spiszą Griezmann i Gameiro?

Zaczynamy od składów. Goście zagrają systemem 3-4-3, z wysuniętym zabójczym trio Neymar-Messi-Suarez. Gdy oni są razem na boisku, żadna obrona nie może być spokojna! Nawet ta żelazna z Atletico.

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z hitu La Liga Atletico Madryt - FC Barcelona!
False 3117 True 1 2017-02-26 16:00:00 True 35
autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora