Barcelona mistrzem Hiszpanii

2011-05-12 0:57

FC Barcelona zapewniła sobie mistrzostwo Hiszpanii. Piłkarze Pepa Guardioli zremisowali dziś z Levante 1:1 i na dwie kolejki przed końcem sezonu mają już sześć punktów przewagi nad Realem Madryt oraz lepszy bilans spotkań bezpośrednich z największym rywalem.

W wyjazdowym meczu z Levante Barcelona potrzebowała jednego punktu, by zapewnić sobie mistrzostwo Hiszpanii. Podopieczni Josepa Guardioli od początku mocna zaatakowali, czego efektem była bramka Seydou Keity w 28. minucie spotkania.

Przeczytaj koniecznie: Wisła - Lech, wynik 1:0. Biała Gwiazda bardzo blisko mistrzostwa

Kiedy 13 minut później gospodarzom udało się wyrównać - Felipe Caicedo wykorzystał poważny błąd Gerada Pique - emocje właściwie się skończyły. Barca miała już punkt potrzebny do mistrzostwa, a Levante remis bezcenny w walce o utrzymanie.

Wywalczony dziś przez piłkarzy "Dumy Katalonii" tytuł jest 21. mistrzostwem Hiszpanii w historii klubu. Teraz Barca może już skupić się na przygotowaniach do finału Ligi Mistrzów.