FC Barcelona - Real Madryt

Autor: East News FC Barcelona - Real Madryt

Superpuchar Hiszpanii: Real lepszy od Barcelony w pierwszym meczu!

2017-08-13 2:01

Pierwszy mecz o Superpuchar Hiszpanii zakończył się zwycięstwem Realu Madryt! "Królewscy" pokonali na Camp Nou Barcelonę 3:1 i mają już jedną rękę na trofeum. Trzeba jednak przyznać, że było to przedziwne spotkanie, z pięknymi golami ekipy Zinedine'a Zidane'a. Gościom nie przeszkodził nawet tragiczny sędzia. To, co on wyczyniał, przekracza ludzkie pojęcie!

Strzelanie rozpoczął w drugiej połowie Gerard Pique, który źle interweniował i niefortunnym kopnięciem piłki zaskoczył własnego bramkarza. Barcelona miała problemy, aby stworzyć sobie sytuację na wyrównanie, ale w tym pomógł Luis Suarez. Urugwajczyk po raz kolejny oszukał sędziego. Nurkował w polu karnym, a arbiter wskazał na 11. metr. "Jedenastkę" na gola zamienił Leo Messi.

Zaledwie cztery minuty później na 2:1 dla Realu trafił Cristiano Ronaldo po cudownym strzale w okienko. Za swoją radość bez koszulki dostał żółtą kartkę. Minutę później sędzia wyrzucił Portugalczyka z boiska! Za co? Uznał, że gwiazdor symulował, a ten po prostu nie wytrzymał fizycznego starcia z Samuelem Umtitim. Wściekły Ronaldo popchnął sędziego i musiał udać się do szatni.

Na szczęście jego koledzy utrzymali korzystny wynik, a nawet go poprawili. W 90. minucie na 3:1 trafił Marco Asensio. Rewanż w środę na Santiago Bernabeu.

FC Barcelona - Real Madryt 1:3 (0:0)
Lionel Messi 77 (k) - Gerard Pique 50 (s), Cristiano Ronaldo 80, Marco Asensio 90

Żółte kartki: Pique, Messi, Busquets - Bale, Carvajal, Navas, 2xRonaldo (czerwona)

Barcelona: Ter Stegen – Vidal, Umtiti, Pique, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (68. Roberto) – Deulofeu (59. D. Suarez), L. Suarez, Messi

Real: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro, Kovacić (68. Asensio) – Isco, Benzema (59. Ronaldo), Bale (80. Vazquez)