Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Superpuchar Hiszpanii: Real lepszy od Barcelony w pierwszym meczu!

Superpuchar Hiszpanii: Real lepszy od Barcelony w pierwszym meczu!

13.08.2017, godz. 00:01
FC Barcelona - Real Madryt
FC Barcelona - Real Madryt foto: EAST NEWS

Pierwszy mecz o Superpuchar Hiszpanii zakończył się zwycięstwem Realu Madryt! "Królewscy" pokonali na Camp Nou Barcelonę 3:1 i mają już jedną rękę na trofeum. Trzeba jednak przyznać, że było to przedziwne spotkanie, z pięknymi golami ekipy Zinedine'a Zidane'a. Gościom nie przeszkodził nawet tragiczny sędzia. To, co on wyczyniał, przekracza ludzkie pojęcie!

Strzelanie rozpoczął w drugiej połowie Gerard Pique, który źle interweniował i niefortunnym kopnięciem piłki zaskoczył własnego bramkarza. Barcelona miała problemy, aby stworzyć sobie sytuację na wyrównanie, ale w tym pomógł Luis Suarez. Urugwajczyk po raz kolejny oszukał sędziego. Nurkował w polu karnym, a arbiter wskazał na 11. metr. "Jedenastkę" na gola zamienił Leo Messi.

Zaledwie cztery minuty później na 2:1 dla Realu trafił Cristiano Ronaldo po cudownym strzale w okienko. Za swoją radość bez koszulki dostał żółtą kartkę. Minutę później sędzia wyrzucił Portugalczyka z boiska! Za co? Uznał, że gwiazdor symulował, a ten po prostu nie wytrzymał fizycznego starcia z Samuelem Umtitim. Wściekły Ronaldo popchnął sędziego i musiał udać się do szatni.

Na szczęście jego koledzy utrzymali korzystny wynik, a nawet go poprawili. W 90. minucie na 3:1 trafił Marco Asensio. Rewanż w środę na Santiago Bernabeu.

FC Barcelona - Real Madryt 1:3 (0:0)
Lionel Messi 77 (k) - Gerard Pique 50 (s), Cristiano Ronaldo 80, Marco Asensio 90

Żółte kartki: Pique, Messi, Busquets - Bale, Carvajal, Navas, 2xRonaldo (czerwona)

Barcelona: Ter Stegen – Vidal, Umtiti, Pique, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (68. Roberto) – Deulofeu (59. D. Suarez), L. Suarez, Messi

Real: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro, Kovacić (68. Asensio) – Isco, Benzema (59. Ronaldo), Bale (80. Vazquez)

KONIEC! Pierwszy mecz o Superpuchar Hiszpanii dla Realu! Barca przegrała u siebie 1:3.

:D

Sędzia doliczył 3 minuty.

Huknął z lewej nogi w samo okienko! Niesamowity strzał Hiszpana. Barcelona w szoku!

90' - 3:1 REAL! CO ZA GOL ASENSIO!!!

Pierwszą kartkę Ronaldo dostał za cieszynkę...

85' - Piłkarze się kłócą, reszta gra dalej... MASAKRA! Sędzia do wymiany!

Suarez dostaje rzut karny za symulkę, Ronaldo wylatuje za to, że był faulowany... Sędzia zawalił ten mecz!

82' - Ronaldo dostaje dwie żółte kartki i WYLATUJE z boiska! Sędzia myślał, że gwiazdor symulował, ale popełnił FATALNY BŁĄD! Co tu się dzieje...

Ależ bomba Portugalczyka! Trafił w samo okienko!

80' - 2:1 dla REALU! RONALDOOOOO!

Każdego potrafi oszukać.

Niestety...

77' - Messi trafił na 1:1!

Ale powtórki pokazują co innego. Urugwajczyk znów OSZUKAŁ sędziego!

Rzut karny dla Barcelony! Navas faulował Suareza w polu karnym.

75' - Busquets nie trafił do pustej bramki z pięciu metrów! Przestrzelił!

72' - Nieudana próba strzału przewrotką Ronaldo. Ale to byłby gol! Portugalczyk jednak nieczysto uderzył w piłkę.

68' - Zmiany w obu drużynach. W Barcelonie Sergi Roberto zastępuje Iniestę, a w Realu Asensio Kovacicia.

64' - Akcja sam na sam Suareza z Navasem zatrzymana przez sędziego. Urugwajczyk był na spalonym.

59' - Schodzi Benzema, a za niego pojawił się... RONALDO!

55' - Carvajal nie trafił na pustą bramkę! To musiało być 2:0 dla Realu!

Ter Stegen był bez szans :)

50' - 1:0 REAL! Gol samobójczy Pique!

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. FC Barcelona - Real Madryt 0:0.

43' - Na razie brzydki jest ten mecz. Sypią się żółte kartki. Teraz dostali je Bale i Carvajal.

41' - Żółta kartka dla Messiego za faul na Casemiro. Zazwyczaj bywało odwrotnie :).

Tak wcześniej próbował strzelać Pique. Brzydko...

38' - Ter Stegen znakomicie obronił strzał Bale'a z bliska!

34' - Najlepsza sytuacja Barcy! Iniesta podawał do Messiego, ale tego w ostatniej chwili uprzedził bramkarz Realu.

31' - Teraz brzydki faul na Marcelo. Powinna być kartka dla Vidala, ale mu się upiekło.

27' - Pique był o włos od strzelenia gola po rzucie rożnym! Ale... zagrywał ręką. Zauważyli to sędziowie i dali mu żółtą kartkę.

22' - Za brutalny faul na Messim żółtą kartką został ukarany Casemiro.

19' - Od samego początku znakomicie grają Suarez i Messi. Nawet nie przeszkadza im brak Neymara.

15' - Wreszcie pokazał się Bale, ale nawet nie zdążył dobrze opanować piłki, a obrońcy Barcy już mu ją zabrali.

10' - Real na razie rozpaczliwie stara się odzyskać piłkę. Ciągle broni się na własnej połowie.

5' - Początek dla Barcelony. Duma Katalonii spokojnie kontroluje piłkę.

1' - GRAMY!

Natomiast w takim składzie rozpocznie Barcelona:

Zaczynamy od składów. Tak zagra Real:

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu o Superpuchar Hiszpanii Barcelona - Real Madryt!
False 3346 True 1 2017-08-13 21:50:00 True 30