SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Barcelona zabroniła niepełnosprawnemu kibicowi wstępu na stadion... w wózku inwalidzkim

Barcelona zabroniła niepełnosprawnemu kibicowi wstępu na stadion... w wózku inwalidzkim

22.11.2016, godz. 15:51
Herb FC Barcelona
Herb FC Barcelona foto: EAST NEWS

Boris Tosas to wieloletni kibic FC Barcelona, który jest stałym bywalcem Camp Nou od ponad dekady. Chłopak posiada karnet, a z powodu swojej niepełnosprawności na mecze przyjeżdżał na wózku inwalidzkim. Jakiś czas temu klub zmienił jednak zasady wstępu na stadion, o czym nie poinformował swoich fanów. To spowodowało, że Tosas na mecz Ligi Mistrzów musiał wjechać na wózku, ale... dziecięcym!

W wielu klubach na całym świecie niepełnosprawnych fanów traktuje się wyjątkowo. Wielki podziw i szacunek budzi to, że mimo wszelkich przeciwności losu oraz problemów zdrowotnych i tak zjawiają się na meczach swoich ukochanych drużyn, by wraz z innymi żywiołowo im dopingować. Niestety jednak podejście w stosunku do nich nie wszędzie jest takie samo.

Ostatnio dość bulwersującą historię przedstawił hiszpański dziennik "El Periodico", który opublikował list jednego z niepełnosprawnych kibiców Barcelony. Boris Tosas to wieloletni fan "Dumy Katalonii", który od ponad dekady regularnie zjawia się na Camp Nou, by dopingować swój zespół. Nie inaczej miało być w tym sezonie, bo przed jego rozpoczęciem nabył karnet, ale już jeden z pierwszych meczów rozgrywek okazał się dla niego sporym rozczarowaniem.

Otóż okazało się, że klub chce ograniczyć poruszanie się po stadionie wózków inwalidzkich i zmienił zasady wstępu na trybuny. Tosas jednak twierdzi, że nie został o niczym poinformowany, a o nowych przepisach dowiedział się, gdy chciał wejść na obiekt przed spotkaniem z Deportivo Alaves.

Kilka miesięcy później postanowił przeprowadzić nietypowy protest. Barcelona grała u siebie z Manchesterem City w Lidze Mistrzów, a niepełnosprawny kibic postanowił wjechać na trybuny w wózku, ale... dziecięcym. Miało to na celu podkreślenie absurdalności przepisów wprowadzonych przez klub. Trzeba przyznać, że nie powinno się traktować swoich fanów w ten sposób. Ciekawe tylko, czy "Barca" w jakikolwiek sposób zareaguje na całą historię opublikowaną w "El Periodico".

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: