Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Barcelona zmiażdżyła Las Palmas na Camp Nou. Dublet Luisa Suareza

Barcelona zmiażdżyła Las Palmas na Camp Nou. Dublet Luisa Suareza

15.01.2017, godz. 09:38
Luis Suarez
Luis Suarez foto: EAST NEWS

FC Barcelona pokonała 5:0 UD Las Palmas w meczu 18. kolejki Primera Division. "Duma Katalonii" pokazała tym samym, że ostatnie słabsze występy w jej wykonaniu były tylko wypadkiem przy pracy, dzięki czemu nadal są w grze o mistrzostwo Hiszpanii. Dwie bramki w tym spokaniu zdobył Luis Suarez, a po jednym trafieniu zanotowali Arda Turan, Aleix Vidal i Leo Messi.

Podopieczni Luisa Enrique byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania na Camp Nou. "Duma Katalonii" chciała udowodnić, że ostatnie nieco słabsze w jej wykonaniu spotkania były tylko wypadkiem przy pracy. Dodatkowo po 17. kolejkach zajmowała trzecie miejsce w tabeli ze stratą pięciu punktów do prowadzącego Realu Madryt, więc ewentualne potknięcie mogło ją srogo kosztować.

To wszystko spowodowało, że od początku Barcelona miała bardzo dużą przewagę wykorzystując błędy w defensywie gości i szybko objęła prowadzenie. Andre Gomes w 14. minucie idealnie obsłużył Luisa Suareza, a ten pewnie pokonał Javiego Varasa. Jednak gdyby nie jego udane interwencje, to goście wyjechaliby z Camp Nou ze zdecydowanie większym bagażem bramek. Do przerwy udało mu się wygrać rywalizację sam na sam z Leo Messim, lecz po zmianie stron już tyle szczęścia nie miał i Argentyńczyk podwyższył na 2:0. Po chwili swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Luis Suarez, któremu asystował Rafinha. Po dwóch minutach na tablicy świetlnej było 4:0, a na listę strzelców wpisał się Arda Turan. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania, a na dziesięć minut przed końcem ustalili wynik rywalizacji. Aleix Vidal wykorzystał podanie Paco Alcacera, dzięki czemu Barcelona mogła cieszyć się ze zwycięstwa przed własną publicznością.

FC Barcelona - UD Las Palmas 5:0 (1:0)

1:0 - Luis Suarez 14'

2:0 - Lionel Messi 52'

3:0 - Luis Suarez 57'

4:0 - Arda Turan 59'

5:0 - Aleix Vidal 80'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Aleix Vidal, Javier Mascherano, Samuel Umtiti, Jordi Alba - Andre Gomes (62' Ivan Rakitić), Sergio Busquets (73' Jeremy Mathieu), Rafinha - Lionel Messi, Luis Suarez (68' Paco Alcacer), Arda Turan.

UD Las Palmas: Javi Varas - Michel, Mauricio Lomes, David Garcia (34' Aythami Artiles), Helder Lopes - Jonathan Viera, Roque Mesa, Vicente Gomez (62' Mateo Garcia) - Nabil El Zhar (74' Marko Livaja), Kevin-Prince Boateng, Tana.

Żółte kartki: Mascherano, Gomes (FC Barcelona) - Lopes, Mesa, Boateng, Livaja (US Las Palmas)